Wistil przestanie produkować

2010-10-18 13:43:58 Aga

Rada Nadzorcza Spółki zaakceptowała decyzję o rozpoczęciu procesu, którego efektem końcowym będzie zaprzestanie działalności kaliskiego Wistilu.

Zdaniem kierownictwa Wistilu sytuacja majątkowa spółki nie zapowiada opłacalności jego funkcjonowania, stąd taka decyzja.
Przypominamy, że znaczny wpływ na trudną sytuację Wistilu ma wschodnia konkurencja. Powodowana jest ona niższymi kosztami pracy na Dalekim Wschodzie i co za tym idzie, niższą ceną towarów. Tylko w ubiegłym roku firma Wistil odnotowała wynoszący 35% spadek wartości sprzedaży.
W najbliższym czasie część majątku firmy zostanie sprzedana kaliskiej spółce Haft. Pozostała część – w tym nieruchomości przy ul. Majkowskiej 13 zostanie wystawiona na sprzedaż. Pieniądze uzyskane z jej sprzedaży mają pozwolić na uregulowanie zobowiązań względem wierzycieli.
źródło: www.naszemiasto.pl

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ