Sport

Wiktor Gałdyn z KTK triumfuje w Tour de Pologne Junior!

2020-08-07 14:12:45 Karina Zachara

W ramach 77. wyścigu Tour de Pologne rozgrywany jest również wyścig adresowany do młodych, perspektywicznych kolarzy - Tour de Pologne Junior. Kapitalnie w tej rywalizacji radzi sobie Wiktor Gałdyn z KTK Kalisz, który wygrał drugi etap wyścigu, a w pierwszym był trzeci.

fot. KTK Kalisz
fot. KTK Kalisz

Rozgrywany równolegle z wyścigiem głównym Tour de Pologne UCI World Tour cykl wyścigów dla dzieci i młodzieży - Tour de Pologne Junior służyć ma szeroko pojętej promocji aktywnego spędzania czasu jako elementu prawidłowego wychowania oraz rozwoju dzieci i młodzieży poprzez sport, a także popularyzacji jazdy na rowerze i kolarstwa. Młodzi zawodnicy rywalizują w dwóch kategoriach – młodzików oraz żaków. W tej pierwszej występuje czterech kolarzy KTK Kalisz, najlepiej z tego grona radzi sobie Wiktor Gałdyn, który wczoraj wygrał drugi etap.

Zarówno w środę, jak i w czwartek młodzicy mieli do pokonania dystans 18 kilometrów. W pierwszym wyścigu, po ulicach Katowic, podopieczny trenera Jakuba Dąbrowskiego pojawił się na mecie jako trzeci. Szybsi od niego byli jedynie Kacper Mientki (Copernicus Toruń) i Szymon Wrona (KS Deichmann SKSM Abus Sobótka). Równie zacięty był czwartkowy finisz w Zabrzu, ale tym razem to Wiktor Gałdyn minął linię mety jako pierwszy, wyprzedzając Kacpra Mientkiego i Artura Kowalskiego (Copernicus Toruń). W klasyfikacji generalnej po dwóch etapach reprezentant KTK zajmuje drugą lokatę, ze stratą pięciu punktów do wspomnianego wyżej Kacpra Mientkiego.

Nieźle spisują się także pozostali reprezentanci kaliskiego klubu. 18. miejsce w „generalce” zajmuje Marceli Pera, a 22. jest Michał Grabowski. O poprawę 48. pozycji powalczy w najbliższych dniach Adam Smaga.

Przed młodymi kolarzami jeszcze dwa etapy zmagań. Dzisiaj ścigają się w Bielsku-Białej, natomiast walkę o triumf w całym wyścigu stoczą w niedzielę w Krakowie.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ