Usługi

Wiesz, że kondycja włosów zależy od tego, co dzieje się w organizmie? Klinika Włosa zdiagnozuje i rozwiąże Twój problem

2021-03-10 08:00:00 reklama@calisia.pl

Nadmiernie wypadają Ci włosy, masz problem z łupieżem albo przetłuszczaniem się włosów? A może Twoje włosy są zniszczone po częstym farbowaniu i prostowaniu? Zgłoś się do Kliniki Włosa w Kaliszu przy Alei Wolności 9A/10, gdzie specjaliści znajdą przyczynę problemu z włosami i zadbają o ich kondycję. Klinika Włosa powstała na potrzeby pacjentów zmagających się z nadmiernym wypadaniem włosów oraz chorobami skóry głowy. 

Klinika Włosa
Klinika Włosa

Co jest kluczem do zdrowych włosów? Specjalistka w dziedzinie trychologii mgr Sylwia Barczewska – Cieślik z Kliniki Włosa wyjaśnia, że problem leży w nas, w naszym organizmie.

- Włosy są lustrem naszego organizmu. Jeżeli coś dzieje się z włosami, musimy odszukać przyczyny w naszym organizmie. Mogą wskazywać na to różne zespoły zaburzeń zdrowotnych, zaburzeń hormonalnych czy też genetyka. Pacjenci borykają się z chorobami skóry głowy. Najczęściej jest to łupież suchy lub tłusty, nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy czy też łuszczyca - wyjaśnia mgr Sylwia Barczewska – Cieślik.

Hormony, brak odpowiednich suplementów, ciąża, zmiany pór roku, geny i wiele innych czynników wpływa na nasze włosy. - Może to być między innymi: niski poziom żelaza, niedobory witaminy B12, przyczyny endokrynologiczne czy też genetyka. 

Włosy niszczymy sobie również na własne życzenie - częste farbowanie preparatami, które nie są oparte na naturalnych składnikach, suszenie, prostowanie. Włosy są przesuszone, łamiące się. Zły stan naszych włosów może być spowodowany nieodpowiednio dobranym szamponem. 

- Problemy z włosami są spowodowane również niewłaściwymi zabiegami u fryzjera, czyli częste farbowanie włosów, korzystanie z preparatów, które niekorzystnie wpływają na włosy. Źle wpływa na nasze włosy farbowanie skóry głowy. Jeszcze po tygodniu czy dwóch od zabiegu farbowania włosów, na skórze głowy można zauważyć farbę, która została - mówi mgr Sylwia Barczewska – Cieślik. - Dodatkowo źle wpływa używanie prostownicy czy suszenie włosów, a także stosowanie nieodpowiednich szamponów. Powoduje to uszkodzenia mechaniczne włosa.

Pacjent, który zgłosi się do Kliniki Włosa jest kierowany na badania. Następnie przedstawia wyniki badań laboratoryjnych, na podstawie których wystawiana jest diagnoza - przyczyna problemów z włosami. - Najpierw przyglądamy się organizmowi, bo to jest podstawa. Dobieramy odpowiednią suplementację lub też wysyłamy pacjenta do endokrynologa, hematologa czy internisty, kiedy wyniki badań krwi budzą niepokój. 

Przeprowadzone zostaną badania skóry głowy kamerą mikroskopową i zalecona pielęgnacja domowa - indywidualnie dobrany program terapeutyczny, z zastosowaniem odpowiednich preparatów.

Kiedy pozbędziemy się już problemów z włosami, musimy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. W Klinice Włosa dowiemy się jakich używać szamponów czy też odżywek, jak prawidłowo myć i dbać o włosy. Możemy zapewnić włosom SPA, dzięki zabiegom pielęgnacyjnym jakie oferuje Klinika Włosa. Skorzystamy także zabiegów fryzjerskich, które odbywają się przy użyciu naturalnych preparatów.

Jacy pacjenci najczęściej zgłaszają się z problemami włosów?

- Najczęściej są to kobiety od 20 do 40 roku życia. Po 50 roku życia, kobiety może już się przyzwyczaiły albo nie wiedzą, że jest możliwość skorzystania z pomocy. Obecnie duża grupa osób szuka pomocy już we wczesnym okresie. Wśród pacjentów we wspomnianym przedziale wiekowym, jest tylko 20 procent mężczyzn. Mężczyźni reagują szybko i wykonują sobie przeszczep. U mężczyzn problem wypadania włosów zwykle wiąże się z genetyką - wyjaśnia mgr Sylwia Barczewska – Cieślik. - U kobiet problem jest bardziej złożony. Najczęściej są to niedobory witamin, niskie poziomy żelaza czy witaminy B12 a także stresy i uszkodzenia mechaniczne włosów. Dla kobiety włos jest bardzo ważną sprawą w życiu. 

W Klinice Włosa pacjentami są również dzieci. - Mamy przypadki medyczne u dzieci borykającymi się z problemami emocjonalnymi. Pojawia się u nich łysienie w kierunku łysienia plackowatego lub też całościowe przerzedzenie.

Czym jest trychologia?

Trychologia jest to dział nauk medycznych zajmuje się analizą, diagnozą i sposobem leczenia skóry owłosionej i włosów.

Obejmuje anatomię, fizjologię ale również stany patologiczne skóry głowy i włosów. Zajmuje się schorzeniami takimi jak : łysienie, łojotok, łupież tłusty i suchy, ciemieniucha, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry w obrębie głowy, skóra nadmiernie przesuszona i/lub zniszczona środkami chemicznymi. Na celu ma przede wszystkim poprawę stanu skóry głowy oraz poprawę jakości włosów. Osiąga się to poprzez dokładną analizę problemu, trafną diagnozę podpartą badaniami specjalistycznymi oraz odpowiednio ukierunkowane zabiegi kosmetyczno-lecznicze.

Z jakich zabiegów możemy skorzystać w Klinice Włosa?

Jednym z nich jest karboksyterapia, a więc terapia dwutlenkiem węgla. Zabiegi z użyciem CO2 są prawie bezbolesne, nie wymagają znieczulenia, są one szybkie i co ważne skuteczne. Niezaprzeczalną zaletą tej terapii jest jej bardzo niski poziom inwazyjności jak również fakt, iż zabiegi z użyciem dwutlenku węgla wyraźnie wpływają nie tylko na poprawę kondycji, ale wręcz na odmłodzenie skóry. Zabiegi, które polegają na podskórnym lub śródskórnym wstrzykiwaniu odpowiednio kontrolowanych dawek CO2, przynoszą rewelacyjne wyniki w walce z łysieniem, choć oczywiście nie możemy zapominać o tym, iż wymagają one odpowiednio długiego czasu na osiągnięcie odpowiednich efektów. Infuzja dwutlenku węgla prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, składników odżywczych oraz tlenu do obszaru poddanego leczeniu, a więc skóry głowy.

Kolejną terapią wykorzystywaną w trychologii jest mezoterapia, stanowiąca niechirurgiczny zabieg, polegająca na dostarczaniu odpowiednich preparatów leczniczych, regenerujących lub odżywczych, bezpośrednio do skóry właściwej głowy. Powoduje rewitalizację skóry stymulując naturalne właściwości regeneracyjne skóry. Jej celem jest przede wszystkim odzyskanie prawidłowego mikrokrążenia skóry głowy, co w efekcie końcowym doprowadzić ma do stymulacji porostu i przyrostu włosów. Jest to metoda wykorzystywana zarówno w leczeniu jak i w profilaktyce łysienia.

Elektroterapia - Grzebień Triada

Elektrostymulacja cebulek włosowych, powstrzymuje wypadania włosów. Przekazane bodźce stymulacyjne, za pomocą grzebienia, na powierzchni owłosionej skóry głowy wpływają na ukrwienie komórek, w konsekwencji czego, zostaje ułatwione dostarczenie ważnych składników odżywczych i poprawione zostaje ukrwienie skóry głowy oraz komórek. Dzięki regularnemu stosowaniu elektrostymulatora, doprowadzamy do prawidłowego wzrostu włosów oraz wzmacniamy cebulki włosów. Włosy odzyskują również naturalny połysk.

Prądy D`Arsonvala – Derma Wand

Poprawiają kondycję skóry głowy oraz włosów, zamyka łuski włosowe, pobudza porost włosów, to znakomita terapia przeciwłojotokowa. W skutek działania ozonu pory skóry zostają zamknięte, dzięki czemu zmniejsza się produkcja łoju i włosy nie przetłuszczają się tak często jak przed terapią. Prąd o niskich częstotliwościach pobudza porost włosów, zaś ozon ma działanie przeciwbakteryjne. Ozon oczyszcza skórę głowy oraz zamyka łuski włosów.

Pacjentom podatnym na uczulenia, alergikom czy też poszukującym produktów naturalnych, a borykającymi się z problemami skóry głowy i łysieniem, zalecane są zabiegi z użyciem osocza bogato płytkowego (PRP), czyli biostymulacji komórek skóry, przy użyciu materiału pochodzącego z organizmu pacjenta. Ważnym badaniem, które kwalifikuje pacjentów do tego typu zabiegu jest badanie stwierdzające ujemne miano, profil oraz typ świecenia przeciwciał przeciwjądrowych ANA 1. Wspomniane osocze jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza i stanowi najlepiej przyswajalny materiał, gdyż pochodzi z organizmu pacjenta.

Więcej o zabiegach można przeczytać tutaj.

Adres: Aleja Wolności 9A/10, 62-800 Kalisz
 
Telefon: 535 440 140

Strona www: http://www.trychomed.eu/

Profil facebookowy: https://www.facebook.com/Klinika-w%C5%82osa-101164851921029

 
 
 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Te artykuły mogą cię zainteresować