Polityka

Wiesław Szczepański liderem listy Lewicy w Okręgu nr 36. "Mamy dzisiaj historyczną szansę możliwości powrotu Lewicy do Sejmu"

2019-08-30 16:30:00 BK

Komitet Wyborczy SLD Lewica zarejestrował dziś swoją listę kandydatów w Okręgu kalisko-leszczyńskim. Numerem jeden na liście jest Wiesław Szczepański, obecny przewodniczący Sejmiku wielkopolskiego. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

- Po wielu latach i perturbacjach Lewica idzie wspólnie do wyborów. Jesteśmy tymi, którzy zgłosili jako pierwsi wniosek o rejestrację listy. To pokazuje, że jesteśmy zorganizowani i gotowi do tego aby walczyć o bardzo dobry wynik - mówił Wiesław Szczepański, kandydat nr 1 na liście Lewicy w Okręgu 36.

Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej złożył zawiadomienie o rejestracji list w Okręgu 36. Zgłoszenie zostało przyjęte bez zastrzeżeń. Było to pierwsze zgłoszenie KW w tym Okręgu i jednocześnie pierwsze zgłoszenie KW SLD Lewica w kraju. Lista liczy 24 kandydatów w tym 11 kandydatek i 13 kandydatów. Pochodzą oni ze wszystkich 13 powiatów Okręgu 36, a podpisów poparcia pod listami złożonych zostało blisko 8 tys.

Jak zaznacza Karolina Pawliczak, połączenie sił nie było łatwe, każda partia ma swoje oczekiwania i konieczne było osiągnięcie kompromisu przed jesiennymi wyborami. 

- Dziś Lewica rejestruje wszystkie listy we wszystkich okręgach. Wczoraj odbyła się Rada Krajowa SLD weryfikująca ostatecznie wszystkie nazwiska znajdujące się na listach - Karolina Pawliczak, kandydatka SLD z nr 3. - Przewodniczący Czarzasty powiedział, ze jest to jeden z największych projektów w jego życiu. Przyznam, że możemy się wszyscy pod tym podpisać. Mamy dzisiaj historyczną szansę możliwości powrotu Lewicy do Sejmu. Sondaże pokazują, że ta możliwość z każdym dniem wzrasta. Z pokorą, ciężką pracą i z bardzo intensywną kampanią będziemy wychodzić do mieszkańców naszych regionów i przekonywać do  programu prospołecznego i progospodarczego.

Jedną z kandydatek na liście Lewicy z ramienia partii Razem jest Beata Błażejczak Kleczewska.

- Cieszę się, że nasze siły lewicowe się połączyły i, że startujemy razem, bo na to liczyłam. Chciałabym zrobić wiele rzeczy dla Kalisza. Jestem kaliszanką z wyboru, mieszkam tu od 8 lat. Pochodzę natomiast z małej miejscowości Rakoniewice w woj. wielkopolskim, dlatego trochę inaczej patrzę na Kalisz i Ostrów - mówiła. Stawiam na współpracę Kalisza z Ostrowem, Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, na to by na terenie naszego miasta rozwijać elektromobliność i lotnictwo. Stawiam na deglomerację, by do Kalisza zostało ściągnięte jedno z ministerstw lub instytucje szczebla ogólnopolskiego. Istotnymi punktami są obwodnica Kalisza oraz tanie mieszkania na wynajem dla młodych, maksymalnie do 20 zł za m2.

Lewica w Okręgu kalisko - leszczyńskim liczy na poparcie na poziomie 13-14 procent i zdobycie przynajmniej dwóch mandatów.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ