Polityka

Wiesław Szczepański liderem listy Lewicy w Okręgu nr 36. "Mamy dzisiaj historyczną szansę możliwości powrotu Lewicy do Sejmu"

2019-08-30 16:30:00 BK

Komitet Wyborczy SLD Lewica zarejestrował dziś swoją listę kandydatów w Okręgu kalisko-leszczyńskim. Numerem jeden na liście jest Wiesław Szczepański, obecny przewodniczący Sejmiku wielkopolskiego. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

- Po wielu latach i perturbacjach Lewica idzie wspólnie do wyborów. Jesteśmy tymi, którzy zgłosili jako pierwsi wniosek o rejestrację listy. To pokazuje, że jesteśmy zorganizowani i gotowi do tego aby walczyć o bardzo dobry wynik - mówił Wiesław Szczepański, kandydat nr 1 na liście Lewicy w Okręgu 36.

Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej złożył zawiadomienie o rejestracji list w Okręgu 36. Zgłoszenie zostało przyjęte bez zastrzeżeń. Było to pierwsze zgłoszenie KW w tym Okręgu i jednocześnie pierwsze zgłoszenie KW SLD Lewica w kraju. Lista liczy 24 kandydatów w tym 11 kandydatek i 13 kandydatów. Pochodzą oni ze wszystkich 13 powiatów Okręgu 36, a podpisów poparcia pod listami złożonych zostało blisko 8 tys.

Jak zaznacza Karolina Pawliczak, połączenie sił nie było łatwe, każda partia ma swoje oczekiwania i konieczne było osiągnięcie kompromisu przed jesiennymi wyborami. 

- Dziś Lewica rejestruje wszystkie listy we wszystkich okręgach. Wczoraj odbyła się Rada Krajowa SLD weryfikująca ostatecznie wszystkie nazwiska znajdujące się na listach - Karolina Pawliczak, kandydatka SLD z nr 3. - Przewodniczący Czarzasty powiedział, ze jest to jeden z największych projektów w jego życiu. Przyznam, że możemy się wszyscy pod tym podpisać. Mamy dzisiaj historyczną szansę możliwości powrotu Lewicy do Sejmu. Sondaże pokazują, że ta możliwość z każdym dniem wzrasta. Z pokorą, ciężką pracą i z bardzo intensywną kampanią będziemy wychodzić do mieszkańców naszych regionów i przekonywać do  programu prospołecznego i progospodarczego.

Jedną z kandydatek na liście Lewicy z ramienia partii Razem jest Beata Błażejczak Kleczewska.

- Cieszę się, że nasze siły lewicowe się połączyły i, że startujemy razem, bo na to liczyłam. Chciałabym zrobić wiele rzeczy dla Kalisza. Jestem kaliszanką z wyboru, mieszkam tu od 8 lat. Pochodzę natomiast z małej miejscowości Rakoniewice w woj. wielkopolskim, dlatego trochę inaczej patrzę na Kalisz i Ostrów - mówiła. Stawiam na współpracę Kalisza z Ostrowem, Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, na to by na terenie naszego miasta rozwijać elektromobliność i lotnictwo. Stawiam na deglomerację, by do Kalisza zostało ściągnięte jedno z ministerstw lub instytucje szczebla ogólnopolskiego. Istotnymi punktami są obwodnica Kalisza oraz tanie mieszkania na wynajem dla młodych, maksymalnie do 20 zł za m2.

Lewica w Okręgu kalisko - leszczyńskim liczy na poparcie na poziomie 13-14 procent i zdobycie przynajmniej dwóch mandatów.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ