Społeczne

Wiemy ile kosztował piknik w Kaliszu z udziałem premiera i kto go zorganizował

2021-08-04 12:30:00 BK

Czy piknik połączony z wizytą Prezesa Rady Ministrów 14 lipca w Parku Miejskim był współorganizowany przez PiS? Kto za to zapłacił? Czy podopieczni DPS-u przyjechali tam dobrowolnie, a rodzice przedszkolaków wiedzieli o udziale swoich pociech w wydarzeniu? Takie pytania skierowała do prezydenta Krystiana Kinastowskiego Młoda Lewica. Znamy odpowiedzi. 

BK
BK

14 lipca w Parku Miejskim w Kaliszu zorganizowany został Rodzinny Piknik Międzypokoleniowy. Podczas wydarzenia w Kaliszu gościł premier Mateusz Morawiecki. Pisaliśmy o tym: https://calisia.pl/spontaniczny-piknik-rodzinny-w-kaliszu-z-wizyta-prezesa-rady-ministrow-zdjecia-wideo,51597

Po tym wydarzeniu Młoda Lewica skierowała do prezydenta Kalisza Krystiana Kinastowskiego 4 pytania. https://calisia.pl/to-byl-piknik-partyjny-finansowany-przez-miasto-kalisz-mloda-lewica-komentuje-wizyte-premiera-i-prosi-o-wyjasnienia-prezydenta,51630

1. Czy Kancelaria Prezesa Rady Ministrów bądź partia Prawo i Sprawiedliwość była współorganizatorem imprezy „Piknik Rodzinny”, która odbyła się w dniu 14 lipca 2021 roku od godziny 11:00 w Parku Miejskim w Kaliszu?

2. Jaki był koszt organizacji tej imprezy? Czy Kancelaria Prezesa Rady Ministrów lub partia Prawo i Sprawiedliwość uczestniczyły w wydatkach przy organizacji imprezy?

3. Czy na „Pikniku Rodzinnym” znajdowali się pensjonariusze kaliskiego Domu Pomocy Społecznej? Jeśli tak, to czy wyrazili oni świadomą zgodę na udział w ww. zdarzeniu, bądź taka zgoda została wyrażona przez ich bliskich?

4. Czy na wspomnianym powyżej pikniku znajdowały się dzieci z kaliskich placówek przedszkolnych zarządzanych przez Miasto Kalisz? Jeśli tak, to proszę o wskazanie placówek, jakie były obecne na imprezie oraz o odpowiedź na pytanie, czy rodzice lub opiekunowie prawni wyrazili zgodę na udział w imprezie politycznej, gdzie znajdowali się politycy partii Prawo i Sprawiedliwość oraz emblematy programu politycznego ww. partii politycznej?

Odpowiedzi prezydenta Krystiana Kinastowskiego w tej sprawie.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów była organizatorem wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Kaliszu. Decyzją KPRM, premier wziął udział w pikniku. W Parku Miejskim ustawione zostało stoisko promujące programy rządowe skierowane do rodzin. KPRM zapewnił także kilka atrakcji dla dzieci. W sprawie kosztów wizyty, proszę zwrócić się do KPRM.

Miasto Kalisz było organizatorem międzypokoleniowego Pikniku Rodzinnego. Koszt imprezy wyniósł 3.999 złotych brutto. W pikniku uczestniczyli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu, którzy wyrazili chęć wzięcia udziału w wydarzeniu.

Brały w nim udział także dzieci z 4 przedszkoli:

Publicznego Przedszkola nr 1 (ul. K. Pułaskiego 52).

Publicznego Przedszkola nr 18 (ul. Serbinowska 5a),

Publicznego Przedszkole nr 30 (ul. Legionów 29),

Przedszkola Niepublicznego Bursztynowy Zamek (ul. Browarna 2).

Przed każdym zorganizowanym wyjściem z przedszkola na wycieczkę czy imprezę zewnętrzną rodzice/opiekunowie dzieci są pytani o zgodę na udział ich dzieci.

 

 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ