Sport

Wielkopolskie podsumowanie sezonu kolarskiego. Nagrody dla reprezentantów KTK

2020-01-21 13:00:00 www.kalisz.pl

Władze Wielkopolskiego Związku Kolarskiego podsumowały sportowe dokonania minionego roku. W gronie wyróżnionych nie mogło zabraknąć zawodników i trenerów Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego.

fot. KTK Kalisz
fot. KTK Kalisz

Uroczystość zorganizowana w minioną sobotę w restauracji Eden w Witaszycach, której gospodarzem był Wielkopolski Związek Kolarski, stanowiła okazję do zaprezentowania najcenniejszych osiągnięć minionego sezonu i nagrodzenia ich autorów - medalistów Mistrzostw Europy, Igrzysk Europejskich, Mistrzostw Polski i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, w tym także najlepszych kolarzy w wielkopolskim rankingu. Nie mogło zabraknąć w tej grupie reprezentantów KTK Kalisz, którzy podczas imprez rangi mistrzowskiej wywalczyli aż 45 medali, a ponadto - jako członkowie kadry narodowej- reprezentowali miasto i kraj w zawodach międzynarodowych.

W gronie nagrodzonych przez WZKol znaleźli się: Szymon Potasznik, Julia Kowalska, Konrad Trzęsowski, Miłosz Potasznik, Kacper Simiński, Anna Długaś, Roksana Pasternak, Natalia Nawrocka, Agata Lichosyt, Piotr Maślak, Kacper Gieryk, Mateusz Olejnik, Adam Andrzejak, Kamil Dolak, Jan Gadera, Kacper Molski, Stanisław Kowalski i Wiktor Gałdyn oraz ich trenerzy - Krzysztof Dąbrowski i Jakub Dąbrowski. Wyróżnienia odebrali też kolarze Koźminianki Koźminek i UKS Zefir Wola Droszewska.

Miłym akcentem sobotniej uroczystości były nagrody jubileuszowe. Uhonorowano zasłużonego dla wielkopolskiego kolarstwa, świętującego w tym roku 75. urodziny, Kazimierza Marchewkę. Z kolei podziękowania i gratulacje za wieloletnie zaangażowanie i osobisty wkład w realizację działań sędziowskich odebrali Jerzy Andersz i Ryszard Pucal (za 40 lat pracy) oraz Sławomir Libudzic i Melchior Przybyłek (za 35 lat pracy).

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ