Polityka

Wielkopolscy Ludowcy spotkali się w Poznaniu

2021-10-12 13:30:00 red. za PSL

W sobotę 9 października w auli Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbył się VI Wojewódzki Zjazd Delegatów Polskiego Stronnictwa Ludowego w Wielkopolsce. Spotkanie było okazją do podsumowania działalności, podziękowania za dotychczasową pracę i wyróżnienia najaktywniejszych działaczy. Podczas Zjazdu dokonano wyboru nowych władz szczebla wojewódzkiego. Gościem spotkania był Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

PSL
PSL

Podczas Zjazdu podsumowano pracę i udzielono skwitowania ustępującemu Zarządowi Wojewódzkiemu i pozostałym organom wojewódzkim za działalność w latach 2016-2021. Dokonano wyboru nowych struktur wojewódzkich Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ponownie na stanowisko Prezesa Zarządu Wojewódzkiego wybrany został Poseł Andrzej Grzyb. Pokonał on dwóch kontrkandydatów Posła Krzysztofa Paszyka i Radnego powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego Tadeusza Teterusa. Delegaci wybrali także nowy skład Wojewódzkiego Sądu Koleżeńskiego i Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej. Ponadto wybrano przedstawicieli do Rady Naczelnej PSL oraz Delegatów na XIII Kongres PSL.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim koleżankom i kolegom za ponowny wybór na Prezesa Zarządu. Swym wyborem daliście wyraz zaufania oraz poparcia naszych dalszych planów kierowania naszą organizacją. Nasze Województwo potrzebuje nas jako inicjatorów dialogu, inicjatyw i zmian, które zachodzą w wielu obszarach życia wielkopolski. Minione wybory samorządowe to wyraźny sygnał, że nasz wysiłek jest zauważony i doceniony dlatego nie zaprzestajemy naszych starań o lepszą Wielkopolskę i Ojczyznę - powiedział Prezes Zarządu Wojewódzkiego Andrzej Grzyb

Zjazd był również okazją do podziękowania za dotychczasowy wysiłek i aktywność na rzecz rozwoju naszej organizacji. Organy Naczelne PSL uhonorowały zasłużonych członków medalem im. Wincentego Witosa, Złotą Koniczynką oraz Medalem za zasługi dla Ruchu Ludowego im. Stanisława Mikołajczyka. Prezydium Zarządu Wojewódzkiego, wręczyło z kolei medale im. Stanisława Mikołajczyka. Zjazd podziękował również ustępującym Prezesom Zarządów Powiatowych PSL w Wielkopolsce, a także wyróżnił dziesięć najlepszych organizacji powiatowych PSL minionej kadencji.

W trakcie Zjazdu odbyła się również konferencja prasowa z udziałem parlamentarzystów, samorządowców i Prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. To właśnie na niej z serca Wielkopolski, Prezes PSL zapowiedział złożenie wniosku o skrócenie kadencji Sejmu. Demonstracje poparcia członkostwa Polski w UE są ważne, lecz przez ostatnie 6 lat niewiele dały. Szkodliwe działania rządu PIS trzeba jak najszybciej zakończyć. Dlatego składamy wniosek o skrócenie kadencji Sejmu i rozpisanie nowych wyborów.

Padły również słowa dotyczące obrony krajowej produkcji rolnej prawa do hodowli, bo ono jest dzisiaj zagrożone, będziemy bronić prawa do produkcji rolnej, do najlepszej żywności, bo dzisiaj te sprawy są po prostu zagrożone – dodał prezes PSL Władysław Kosiniaka-Kamysza.

Zjazd był także okazją do spotkania się po okresie pandemii przedstawicieli PSL z różnych zakątków Wielkopolski. Odbyło się wiele wartościowych rozmów, wymiany doświadczeń i pomysłów na dalszy rozwój organizacji. Dla wielu młodych Ludowców, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w organizacji udział w zjeździe pewnością był ważnym i wyjątkowym wydarzeniem.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ