Społeczne

Wielki Dzień Pszczół w Gołuchowie

2021-08-03 11:30:00 Nela Popiołek/Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zaprasza do udziału w Wielkim Dniu Pszczół, który odbędzie się 8 sierpnia 2021 roku (niedziela) w godz. 13:00–17:00 w parku-arboretum, w sąsiedztwie Chałupy – leśniczówki oraz pod wiatą edukacyjną przy stawach.

fot. redakcja@produkty-lokalne.pl
fot. redakcja@produkty-lokalne.pl

W programie zaplanowano m.in.: pokazy bartnicze, warsztaty budowy domków dla pszczół, grę terenową z aplikacją mobilną, wykład pszczelarza Jerzego Gnerowicza zatytułowany „Pszczelarstwo w kulturze” oraz prelekcję i warsztaty edukacyjne pt. „Las jako źródło pszczelego pożytku” prowadzone przez dr inż. Magdalenę Frączek z Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Wydarzeniom towarzyszyć będzie kiermasz miodów.

Ośrodek Kultury Leśnej po raz szósty organizuje festyn poświęcony pszczołom. Działania mają na celu popularyzację wiedzy o pszczołowatych oraz podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat roli owadów zapylających w naturze.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ