Wielkanocna Zbiórka Żywności - w kaliskich sklepach i marketach

2011-04-08 14:59:30 Iwona Cieślak, UM Kalisz

Ta prowadzona będzie w ten weekend w kaliskich sklepach. Zebrana żywność trafi do najbardziej potrzebujących osób. Zakupione produkty można zostawić w specjalnie oznaczonych koszach, przy których będą dyżurować wolontariusze.

Zbiórka organizowana jest przez Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych przy współudziale Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Bank Chleba”, Towarzystwa Pomocy im. Sw. Brata Alberta, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i dyrektorów kaliskich szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorzy proszą o przekazywanie konserw, oleju i tłuszczy, dżemów, słodyczy, jajek.
W akcję bardzo chętnie włączyły się następujące sieci sklepów i supermarketów:
Sklep PSS Społem, ul. Dobrzecka 62,
Sklep PSS Społem, ul. Podmiejska 26
Sklep PSS Społem, ul. Warszawska 39
Sklep PSS Społem, ul. H. Sawickiej 40A
POLOmarket, ul. Pułaskiego 41,
Hipermarket TESCO, al. Wojska Polskiego 2,
Hipermarket TESCO, ul. Majkowska 28
Hipermarket TESCO, al. Wojska Polskiego 32
Supermarket BIEDRONKA, ul. Młynarska 41
Supermarket BIEDRONKA, al. Wojska Polskiego 116
Supermarket BIEDRONKA ul. Podmiejska 32a
Supermarket BIEDRONKA ul. H. Sawickiej 42A
Market STOKROTKA, al. Wojska Polskiego 151
NETTO, ul. Legionów 7-9
PIOTR I PAWEŁ, ul. Polna 14
PIOTR I PAWEŁ, ul. Graniczna 80 - 82
Produkty żywnościowe będą zbierane do specjalnie przygotowanych i oznaczonych koszy przy wejściach do sklepów w piątek i w sobotę od godz. 10.00 do 18.00, natomiast w niedzielę od godz. 10.00 do 14.00.
Przy koszach będą dyżurować wolontariusze z kaliskich szkół średnich wyposażeni w specjalne identyfikatory potwierdzone przez Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM w Kaliszu.
Zebrana w akcji żywność trafi do osób najbardziej potrzebujących w naszym mieście.
Zapraszamy do udziału.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ