Społeczne

Wielkanoc dla samotnych i potrzebujących w Kaliszu. Jeżeli chcesz wspomóc akcję lub zostać wolontariuszem zgłoś się do Fundacji CHOPS

2021-03-15 16:00:00 BK

W Niedzielę Wielkanocną 4 kwietnia odbędzie się już trzecia edycja Śniadania Wielkanocnego dla Potrzebujących organizowana przez Fundację CHOPS. Podobnie jak w zeszłym roku wolontariusze od godz. 9:00 rozwiozą śniadanie pod drzwi osób, które potrzebują wsparcia.

Roman Żarnecki - Prezes Fundacji CHOPS/ fot. Błażej Krawczyk
Roman Żarnecki - Prezes Fundacji CHOPS/ fot. Błażej Krawczyk

- Jest to trzecia edycja akcji, niestety druga w pandemii. Bardzo liczyliśmy na to, że wiosną w tym roku będziemy mogli zrobić Śniadanie Wielkanocne na otwartej przestrzeni lub w jakimś obiekcie. Niestety mamy trudną sytuację i musimy się do niej dostosować - mówi Roman Żarnecki, prezes Fundacji CHOPS. - Nie chcemy zawieźć naszych seniorów i osób, o które się troszczymy dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować Śniadanie Wielkanocne w takiej formule jak w ubiegłym roku.

Fundacja zorganizuje zbiórkę żywności, pieniędzy a także prosi o wsparcie ludzi, którzy przygotują posiłki oraz pomogą dostarczyć je pod drzwi potrzebujących. - Akcję organizujemy w niedzielę, 4 kwietnia, kiedy wszyscy zasiadają do stołów, tak żeby nikt nie został samotny czy pominięty w tym świątecznym czasie. Chodzi nie tylko o wsparcie materialne, ale też poczucie, że ktoś jest dla nas i o nas myśli - mówi Roman Żarnecki.

Fundacja CHOPS prosi o wsparcie Mieszkańców Kalisza, tak aby mogła dotrzeć do osób samotnych lub tych w trudnej sytuacji życiowej. Zgłaszanie beneficjentów akcji odbywa się w następujący sposób:

- Za pośrednictwem Messnegera @emilia.musielak.3
- Pod numerem telefonu 505-312-066

Osoba koordynująca listę osób, które otrzymają śniadanie to Emilia Musielak

Fundacja poszukuje również chętnych kaliszan, którzy chcą dołożyć swoją cegiełkę do projektu i pomóc w kompletowaniu listy potrzeb dostępnej na naszym profilu facebookowym. Osoby, które chcą coś podarować proszone są o zgłoszenie do Szymona Bartosika w następujący sposób:

- Za pośrednictwem Messnegera @szymon.p.bartosik
- Pod numerem telefonu 533-987-474

Jeśli ktoś pragnie zostać wolontariuszem/kierowcą, który w Niedziele 4.04.2021 od godz. 9:00 rozwozić będzie z Śniadanie Wielkanocne może zgłosić się w następujący sposób:

- Za pośrednictwem Messnegera @aldona.adamiaksadowska
- Pod numerem telefonu 732-660-270

Link do Fundacji CHOPS: https://www.facebook.com/fundacjachops

Działalnością Fundacji CHOPS jest wszechstronna pomoc świadczona na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Wspieranie aktywności społecznej obywateli, zwłaszcza takich grup społecznych jak: seniorzy, bezrobotni, osoby niepełnosprawne, dzieci i młodzież i inne grupy, które wymagają wsparcia w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ