Wielka inwestycja grupy kapitałowej Tabak - powstanie Auto Port Calisia [Wizualizacje]

2018-02-05 15:45:00 MW

Około 80 osób znajdzie zatrudnienie w najnowszej inwestycji planowanej przez grupę kapitałową Tabak, czyli Auto Porcie Calisia. Najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce będzie mieścił się w Strefie Gospodarczej Dobrzec – Zachód, a planowany koszt inwestycji wynosi około 30 milionów złotych.

źródło: grupa kapitałowa Tabak
źródło: grupa kapitałowa Tabak

- Nasza grupa kapitałowa Tabak postanowiła zainwestować w Auto Port – mówi Hieronim Strapagiel, Tabak Grupa – Na naszym terenie jest bardzo duży problem żeby zaparkować TIR-a, chociażby na odbicie według regulaminu tachografu. Te samochody się poniewierają. Dlatego wpadliśmy na pomysł wybudowania Auto Portu.

W Auto Porcie Calisia, który powstanie przy ulicy Inwestorskiej (między fabryką Raben, a Meyer Tools) na powierzchni trzech hektarów znajdzie się restauracja dla kierowców, punkt ładowania samochodów elektrycznych, hotel, sklep, łaźnie, pralnie, stacja benzynowa, a także sześć myjni dla samochodów ciężarowych oraz dwie dla cystern. Będzie tam z prawdziwego zdarzenia wulkanizacja dla samochodów ciężarowych, naprawa plandek, tachografy, CB radia i inne rzeczy potrzebne z dziedziny transportu ciężkiego. Oprócz tego będą nowoczesne myjnie amerykańskie laserowe dla samochodów osobowych, których w Kaliszu jeszcze nie ma. W Auto Porcie ma się znajdować 200 miejsc parkingowych dla TIR-ów.

Konstrukcja będzie naszpikowana najnowocześniejszymi urządzeniami, m.in. odzyskującymi wodę deszczową, czy też monitoringu.

Skąd się wziął taki pomysł? – Na zachodzie są autohofy, w Stanach Zjednoczonych też są takie rzeczy. Są takie przerwy, że kierowca musi odpocząć 48 godzin jednak wtedy nie może spać w samochodzie i musi spać w hotelu. Dlatego też w tej inwestycji wybudowany zostanie hotel jako jeden wielki kompleks – mówi Hieronim Strapagiel – Jesteśmy na etapie projektowania. Chcielibyśmy rozpocząć budowę 1 maja. Ze względu na dużą ilość urządzeń nowoczesnych i drogich, cały czas prowadzimy rozmowy. Jednak planujemy, że prace potrwają około roku – dodaje.

Nazwa w nie jest przypadkowa – Nazwiemy to Auto Port Calisia ponieważ chcemy, aby kojarzyło się to z naszym miastem. Podkreślimy nazwą lokalizację oraz tradycję. Kierowcy w całej Europie będą wiedzieć gdzie to jest. Miasto będzie mogło się poszczycić tą inwestycją – podkreśla Hieronim Strapagiel.

Z Auto Portu Calisia będą mogły korzystać różnego rodzaju pojazdy jednak nacisk będzie położony na samochody typu TIR. W drugiej fazie inwestycji ma powstać parking dla samochodów niebezpiecznych. Miasto obiecało wybudowanie drogi dojazdowej – Po wykonaniu tej drogi jesteśmy po rozmowach o wykupieniu następnego terenu, gdzie będzie umieszczony na specjalnych zasadach parking dla samochodów niebezpiecznych. Nie ma takiego parkingu nigdzie w okolicy, choć jest to obowiązek danych miast – mówi nam Hieronim Strapagiel.

Projektantem tego przedsięwzięcia jest firma Interior Art Marcin Kolański z Kalisza.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ