Kultura

Wieczór finisażowy z Beatą Kotecką w Tarasinie

2023-03-18 16:00:00 Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

Od 2 marca do 8 kwietnia 2023 w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu można oglądać wystawę Beaty Koteckiej pt. „Tamten horyzont”. Prezentacja prac artystki od lat związanej z Kaliszem jest realizacją Nagrody Publiczności przyznanej podczas A-Kumulacji 2021, Kaliskiego Biennale Sztuki.

fot. Jakub Seydak
fot. Jakub Seydak
Cykl „Tamten horyzont” autorstwa Beaty Koteckiej jest zainspirowany doświadczeniem „inności” obcych miejsc i poczuciem potrzeby mierzenia się z własnymi wyobrażeniami na temat odległych horyzontów.
 
W czasie gdy prace Beaty Koteckiej prezentowane są w Kaliszu, sama autorka odbywa artystyczną podróż za nierozpoznanym jeszcze horyzontem.
 
Artystka wróci do Kalisza z nowymi doświadczeniami i podzieli się nimi z publicznością podczas finisażowego wieczoru autorskiego, na który serdecznie zapraszamy do Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu 30 marca 2023 (czwartek). Początek wydarzenia o godzinie 19.00, natomiast spotkanie autorskie z Beatą Kotecką zaplanowaliśmy na godzinę 20.00.
Wstęp na to wydarzenie jest WOLNY.
 
Beata Kotecka - jest rzeźbiarką, prowadzi Pracownię Rzeźby na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, z którym jest związana od czasów studiów. Pracuje na stanowisku profesora uczelni. Przewód habilitacyjny i doktorat uzyskała na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Jest stypendystką programu Erasmus oraz programu ID-UB (Inicjatywa Doskonałości-Uczelnia Badawcza) w ramach którego realizuje projekt artystyczno-badawczy Touch-See-Feel. Z tego powodu, od początku zeszłego roku, gościła na Uniwersytecie w Sewilli w Hiszpanii, na Uniwersytecie of Beira Interior w Portugalii, Uniwersytecie Jordańskim w Ammanie, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Uniwersytecie Nahda w Egipcie. Jej podróżom do zagranicznych uczelni towarzyszą wystawy prac studenckich i twórczości własnej. Choć nie urodziła się w Kaliszu, mówi o nim, że jest jej miastem. Zakochana w swoim mieście z wyboru, od czasów studiów, marzy o realizacji w Kaliszu rzeźby tak miłej dla oka jego mieszkańców, jaką jest Flora.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować