Polityka

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w Kaliszu [wideo]

2023-09-26 14:00:00 BK

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk odwiedził 26 września Kalisz. W konferencji uczestniczyli także poseł Mariusz Witczak i senator Janusz Pęcherz. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

- Dzisiaj mija 875 dni od kiedy Polska czeka na pieniądze z KPO. To nie jest tak, że one nie mogą do nas przybyć. PiS podjął świadomą decyzję, że tych pieniędzy w Polsce nie ma. Robimy wszystko aby te pieniądze znalazły się w naszym kraju ale prawdopodobnie chodzi o wywołanie pełnej wojny z Unią Europejską. To jest początek procesu, który od jakiegoś czasu już trwa, czyli wyprowadzania Polski z Unii Europejskiej. Jak to jest, że państwo, które ciągle stara się dorównać jeżeli chodzi o pensje, poziom życia na zachodzie, przez 875 dni nie ma pieniędzy z KPO. 170 mld zł mogło spłynąć m.in. na kaliską ziemię, po to żeby te pieniądze trafiły do polskich rodzin i przedsiębiorców - mówił Cezary Tomczyk.  

Konferencja Cezarego Tomczyka, Mariusza Witczaka i Janusza Pęcherza w Kaliszu. WIDEO

Jedną z priorytetowych i strategicznych inwestycji dla Kalisza, o których mówił wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej jest połączenia Kalisza z autostradą A2.

- Sztandarową inwestycją zapowiadaną jeszcze przez rząd Ewy Kopacz jest połączenie Kalisza z autostradą A2. Byłem w Kaliszu z premier Ewą Kopacz. Wtedy pieniądze na "Witczakówkę" się znalazły. Były pieniądze by przygotować projekty i by inwestycja mogła ruszyć z kopyta. W przyszłym roku, gdyby wszystko szło zgodnie z planem, byłaby gotowa. Zamiast tego ta inwestycja nie jest realizowana. Jednym z powodów jest brak pieniędzy z KPO - mówił Cezary Tomczyk. 

- Chcę państwu złożyć obietnicę, że kiedy wygramy wybory 15 października to będziemy realizować to czego PiS przez 8 lat nie realizował. Będziemy robić to szybciej i będziemy musieli nadrobić te lata, które zmarnował PiS - mówił poseł Mariusz Witczak.

- Dość okradania samorządów. Jako były prezydent z 12-letnim stażem mogę o tym mówić. Chodzi nie tylko o KPO, ale mówię o pieniądzach, które powinien mieć każdy samorząd. W tej chwili po wprowadzeniu Polskiego Ładu do kas miejskich i gminnych wpływa mniej pieniędzy. Wynika to z tego, że m.in. jeżeli jest kwota wolna od podatku, to gmina już nie dostaje pieniędzy - mówił senator Janusz Pęcherz. 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować