Weź udział w X Galerii Bezdomnej!

2019-04-09 14:49:00 Krzysztof Galant

Fotografujesz? Malujesz? Tworzysz? Chcesz pokazać to ludziom? Jeśli tak – weź udział w X Galerii Bezdomnej, która odbędzie się w przestrzeni piwnic kamienicy przy al. Wolności 10. Po raz kolejny na majowej imprezie będzie można zobaczyć działania lokalnych artystów.

fot. Jolanta Chowańska
fot. Jolanta Chowańska

W tym roku jubileuszowa – X Galeria Bezdomna będzie miała dwie blisko siebie położone lokalizacje:
I miejsce (główne) – al. Wolności 10 (podpiwniczenia kamienicy – wejście narożnikowe)
II miejsce – al. Wolności 27 (dawny klub studencki „Pod Muzami”)
Termin wydarzenia to: 11-12 maja (weekend)

Co to jest Galeria Bezdomna?

Główną inicjatywą uczestników galerii jest prezentacja swojej twórczości jak i sztuki odwiedzającym wystawę. Ogłoszenie jest skierowane do wszystkich chętnych. Zainstalować można na niej zarówno swoje fotografie, szkice, malunki, rękodzieło, jak i też zatańczyć, czy zagrać recital na instrumencie na „małej scenie”. Wystawa odbywa się bez preselekcji i bez narzucania konkretnego tematu. Każdy z twórców w dniu prezentacji sam znajduje sobie w pomieszczeniu interesujący go kawałek przestrzeni, zawiesza swoje zdjęcia, czy aranżuje pokaz. Aby wziąć udział w galerii można zgłosić swój udział na adres e-mail: bezdomna2019@pozakadrem.pl, lecz nie jest to warunkiem koniecznym. Zarówno można przyjść w dzień otwarcia i bez problemu wywiesić swoje prace. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Dlaczego „Bezdomna”?

Nazwa odnosi się do nieposiadającej swojej stałej lokalizacji wystawy. Z założenia wędrujemy z nią co roku w różne miejsca stwarzając przestrzeń zainteresowanym. Wskazujemy przy tym również inwestorom zazwyczaj niedostępne opuszczone miejsca, niezagospodarowane budynki, jak i inne zapomniane pustostany. Ożywiamy je poprzez stworzenie „drzwi otwartych”, chociaż na ten jeden weekend w roku organizując przy tym pokazy i wykłady. Najwyższy czas, aby przejrzeć swoją szufladę i zgłosić się do nas.

Organizatorem głównym jest: Stowarzyszenie Fotograficzne „Poza Kadrem”.

Szczegółowy harmonogram godzinowy wciąż kształtuje się na stronie głównej wydarzenia: Jubileuszowa X Galeria Bezdomna 2019

Pozostałe linki:
Dołącz do wydarzenia na Facebooku
Nabór fotografii w projekcie wydruków wielkoformatowych
Zobacz poprzednie Galerie Bezdomne

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ