Społeczne

Weź udział w akcji "Prosna – czysta do dna!"

2019-07-12 11:21:55 red za UM Kalisz

Już 19 lipca przeprowadzona zostanie akcja sprzątania rzeki Prosny. Rozpocznie się o godzinie 16:00 przy moście św. Wojciecha od strony aquaparku.

źródło: kalisz.pl
źródło: kalisz.pl

Utrzymanie czystości Prosny i jej brzegów jest jednym z elementów procesu przywrócenia rzeki miastu i mieszkańcom - Rzeka to kapitał Kalisza, który jest nie do przecenienia. Prosna nas wyróżnia i musimy o nią zadbać. Stopniowo przywracamy ją kaliszanom. Na przełomie sierpnia i września odbędzie się święto rzeki. Będą koncerty na pływającej po Prośnie scenie, rywalizacja triathlonistów, jubileusz Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Po nich przystąpimy natomiast do przebudowy wałów przeciwpowodziowych Kanału Bernardyńskiego i rzeki. A akcja „Prosna – czysta do dna!” to preludium do obu działań – mówi wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

W sprzątaniu Prosny mogą wziąć udział wszyscy chętni. Za przywrócenie porządku w nurcie rzeki odpowiadać będą profesjonalni nurkowie. Wszyscy pozostali sprzątać mogą brzegi rzeki. Rękawice, worki i kontener na odpady, które zostaną następnie odebrane, zapewnia Urząd Miasta Kalisza.

Organizatorami akcji „Prosna – czysta do dna!” są Miasto Kalisz, Polski Związek Wędkarski koło Kalisz-Miasto, Kaliski Klub Wodny Fala, Kaliski Okręgowy Związek Żeglarski i grupa Prosna od źródeł.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ