Kultura

Wernisaż wystawy MASTER w studenckiej Galerii WEJŚCIE/WYJŚCIE

2019-11-19 17:00:00 Joanna Dudek

Studenci Koła Artystycznej Fortuny Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu zapraszają na wernisaż wystawy "MASTER" SHUAI ZHANG’A, który odbędzie się w czwartek, 21 listopada 2019, o godz. 19:00 w studenckiej Galerii WEJŚCIE/WYJŚCIE przy ul. Nowy Świat 28-30. 

MASTER
MASTER

MASTER to postać z kreskówek, którą Shuai Zhang tworzy od 2015 roku. Ma on purpurową skórę, cztery zęby, kolorowe włosy. Nazwa tak naprawdę jest grą słów, gdyż istota nie przypomina MASTER a MONSTER czyli potwora. Stworzona przez Shuai Zhang’a kreatura jest jego autoportretem, a wykreowany świat mikrokosmosem, w którym żyje chińska młodzież. Prace odnoszą się do sytuacji społecznej Chin, o której Shuai wypowiada się tak: “Rośniemy w szybko rozwijającym się chińskim środowisku. Za serią niezwykle szybko zmieniających się liczb stoi strach społeczeństwa przed młodym pokoleniem. Cywilizacja rozwija się, ale nasze umysły powracają do swoich początków. Boimy się przyszłości, braku bezpieczeństwa, czujemy się zagubieni. Nie potrafimy znaleźć własnego miejsca. Nie mamy odwagi a wręcz boimy się dorosnąć. Kontrast między szybkim tempem rozwoju a jednoczesną regresją jednostki przyczynił się do narodzin MASTER’a. Nie możemy wybrać epoki, w której żyjemy i nie możemy komentować epoki, w której przyszło nam żyć. Czujemy bezsilność. Wszystko, co możemy zrobić, to być dzieckiem jak MASTER - być beztroskim marzycielem.”

Shuai Zhang jest studentem studiów magisterskich na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych od 2018 roku. Na studia do Polski przyjechał z północno-zachodniej części Chin, z miejscowości Mongol Us.

Prezentowane prace z cyklu MASER powstały z potrzeby własnej wypowiedzi artystycznej.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ