Kultura

Wernisaż wystawy MASTER w studenckiej Galerii WEJŚCIE/WYJŚCIE

2019-11-19 17:00:00 Joanna Dudek

Studenci Koła Artystycznej Fortuny Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu zapraszają na wernisaż wystawy "MASTER" SHUAI ZHANG’A, który odbędzie się w czwartek, 21 listopada 2019, o godz. 19:00 w studenckiej Galerii WEJŚCIE/WYJŚCIE przy ul. Nowy Świat 28-30. 

MASTER
MASTER

MASTER to postać z kreskówek, którą Shuai Zhang tworzy od 2015 roku. Ma on purpurową skórę, cztery zęby, kolorowe włosy. Nazwa tak naprawdę jest grą słów, gdyż istota nie przypomina MASTER a MONSTER czyli potwora. Stworzona przez Shuai Zhang’a kreatura jest jego autoportretem, a wykreowany świat mikrokosmosem, w którym żyje chińska młodzież. Prace odnoszą się do sytuacji społecznej Chin, o której Shuai wypowiada się tak: “Rośniemy w szybko rozwijającym się chińskim środowisku. Za serią niezwykle szybko zmieniających się liczb stoi strach społeczeństwa przed młodym pokoleniem. Cywilizacja rozwija się, ale nasze umysły powracają do swoich początków. Boimy się przyszłości, braku bezpieczeństwa, czujemy się zagubieni. Nie potrafimy znaleźć własnego miejsca. Nie mamy odwagi a wręcz boimy się dorosnąć. Kontrast między szybkim tempem rozwoju a jednoczesną regresją jednostki przyczynił się do narodzin MASTER’a. Nie możemy wybrać epoki, w której żyjemy i nie możemy komentować epoki, w której przyszło nam żyć. Czujemy bezsilność. Wszystko, co możemy zrobić, to być dzieckiem jak MASTER - być beztroskim marzycielem.”

Shuai Zhang jest studentem studiów magisterskich na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych od 2018 roku. Na studia do Polski przyjechał z północno-zachodniej części Chin, z miejscowości Mongol Us.

Prezentowane prace z cyklu MASER powstały z potrzeby własnej wypowiedzi artystycznej.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Awaria sieci wodociągowej ul Nowy Świat od Czaszkowskiej do budynku dawnego Pogotowia. Przewidywana naprawa do póżnych godzin nocnych