Weekendowe zmagania rugbystów KR Husaria Kalisz

2019-11-13 08:49:59 KR Husaria Kalisz

9 listopada, drużyna kadetów Klubu Rugby Husaria Kalisz brała udział w turnieju II Ligi Kadetów w rugby 10-osobowym. W turnieju udział brały trzy drużyny (MKS Pogoń Awenta Siedlce, Master Pharm Rugby Łódź oraz Klub Rugby Husaria Kalisz).

KR Husaria
KR Husaria
W pierwszym meczu Husaria pokonała drużynę z Łodzi wynikiem 14-5 (7-5 do przerwy). W drugim zwyciężyła 14-7 z zawodnikami z Siedlec (0-0 do przerwy), wygrywając cały turniej bilansem 2-0 i równocześnie umacniając się na pozycji lidera w II Lidze. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna MKS Pogoń Awenta, a następnie ekipa gospodarzy. Po turnieju nasza kadra została zaproszona na mecz ligowy seniorów pomiędzy Master Pharm Rugby Łódź i Juvenią Kraków na stadionie Widzewa. Na miejscu zespół został poczęstowany gorącą pizzą.

Do bardzo ciekawego wydarzenia doszło dnia następnego, czyli 10.11.2019 r. w Zduńskiej Woli na Turnieju Rugby 7 z okazji Święta Niepodległości. W drużynie seniorów zadebiutował junior Mikołaj Chudziak. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że w zespole zagrał też jego ojciec Robert Chudziak. Młody debiutant zaliczył dwa przyłożenia oraz jedno podwyższenie, Husaria zajęła ostatecznie 4 miejsce w turnieju. Oprócz wspomnianych zawodników w barwach kaliskiej Husarii wystąpili Mateusz Kłosiński, Adrian Drymel, Łukasz Kaczmarek, Łukasz Kostecki oraz gościnnie Seweryn Grabarczyk. Serdecznie gratulujemy debiutantowi oraz życzymy wielu kolejnych wspólnych występów w barwach Husarii.