Kultura

Weekendowe wernisaże w Galerii Pulsar - relacja [zdjęcia]

2019-09-17 17:30:00 Tarasin

W dniu 14 września, o godzinie 19.00 odbył się wernisaż dwóch wystaw: „Zaburzenia Realności” Kingi Nowak i Anny Panek oraz „miłe jagódkowe przytulaski” Sylwii Aniszewskiej w Galerii Pulsar.

Wystawa „Zaburzenia realności” przygotowana dla Tarasina jest wizualnym eksperymentem, w którym abstrakcyjne formy i kształty ułożone w przestrzeni galerii działają jak obraz. Porusza ona temat istoty i materii malarstwa abstrakcyjnego i języka, jakim się ono posługuje. W wystawie biorą udział dwie artystki malarki: Kinga Nowak i Anna Panek. Malarstwo Kingi Nowak i Anny Panek jest jak żywy organizm, którego reakcji i ostatecznego kształtu nie da się przewidzieć. Każda z nich wychodzi z innego punktu, z innych założeń, natomiast zaskakujący jest efekt końcowy – spójne wizualnie prace. Wystawa „Zaburzenia realności” jest wynikiem konkursu dla kuratorów ogłoszonego przez Galerię w 2019 roku. Kuratorem wystawy jest Agata Chinowska.

Wystawa „miłe jagódkowe przytulaski” w Galerii Pulsar porusza problem programów lojalnościowych, które stały się bardzo istotnym aspektem polskiej kultury. Są to formy manipulacji konsumenckiej, dzięki której można zorganizować sobie „celowość” życia. Twoje dzieci mogą zbierać figurki z Lidla, a ty naklejki na noże z Netto. Można się wtedy umawiać ze znajomymi, którzy też zbierają, żeby się wymieniać figurkami, które się dublują, i naklejkami, jeśli ktoś inny zbiera na garnki z Biedronki. Ta wymiana to społeczność. A te figurki to kultura. Wystawie towarzyszy akcja promocyjna, w której za zebranie trzech pieczątek w trzech różnych instytucjach sztuki współczesnej w Polsce będzie można odebrać prezentowaną w Pulsarze Jagódkę.

Link do wpisu o wystawie Kingi Nowak i Anny Panek: http://tarasin.pl/zaburzenia-realnosci-kinga-nowak-i-anna-panek/

Link do wpisu o wystawie Sylwii Aniszewskiej: http://tarasin.pl/wystawa-sylwii-aniszewskiej-w-galerii-pulsar/

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ