Ważne zwycięstwo Energi MKS Kalisz w Pile

2019-11-10 16:00:00 red za LSK

Zawodniczki Energi MKS Kalisz wygrały w Pile z tamtejszą Eneą PTPS w Derbach Wielkopolski Ligi Siatkówki Kobiet 1:3 (25:20, 23:25, 23:25, 19:25). Statuetka MVP trafiła w ręce środkowej Energi Moniki Ptak.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry obu zespołów, gdzie minimalną przewagę uzyskała Energa MKS Kalisz 8:7. Gospodynie spokojnie odrabiały straty. Dobra gra w przyjęciu pozwoliła zawodniczkom Enei PTPS grać zarówno na skrzydłach, jak i środkiem. W połowie seta prowadziły już trzema oczkami 16:13. Tę przewagę utrzymały do końca seta, zwyciężając 25:20.

Drugą partię ponownie lepiej rozpoczęły siatkarki Energii MKS wychodząc na trzypunktowe prowadzenie 9:6. Podopieczne Mirosława Zawieracza szybko odrobiły straty i wyrównały stan seta 9:9. Od tego momentu do stanu 20:20 trwała walka punkt za punkt. Końcówkę wygrały zawodniczki Energii MKS Kalisz 25:22.

Trzecia partia przypominała drugą odsłonę. Seta lepiej rozpoczęły zawodniczki Jacka Pasińskiego 12:10. Jednak tę przewagę straciły, bowiem pilanki doprowadziły do wyrównania 12:12 i na chwilę przejęły inicjatywę na boisku 17:14. Po kilku nieudanych akcjach kaliszanki zniwelowały straty 18:18. Końcowe akcje seta były zacięte, a zwycięsko z nich wyszły kaliszanki 25:23.

W czwartym secie bardzo długo żadna z drużyn nie była w stanie wyjść na prowadzenie 11:11. Dopiero w połowie partii kaliszanki wyszły na czteropunktowe prowadzenie 18:14. Gospodynie robiły co mogły, aby odrobić straty i przedłużyć spotkanie, jednak nie były w stanie zatrzymać rozpędzonych zawodniczek Energii MKS Kalisz. Te zaś z każdą akcją powiększały prowadzenie. Ostatniego seta meczu wygrały 25:19.

Po zwycięstwie z Eneą PTPS Piła kaliskie siatkarki zajmują ósmą lokatę w tabeli LSK.