Społeczne

Ważne zmiany w Urzędzie Stanu Cywilnego

2021-01-14 13:00:00 UM Kalisz

Od 14 stycznia 2021 roku wszystkie sprawy załatwiane w kaliskim Urzędzie Stanu Cywilnego są realizowane po telefonicznym uzgodnieniu terminu i godziny przyjścia do urzędu. Wyjątek stanowi rejestracja zgonów.

zdjęcie ilustracyjne BK
zdjęcie ilustracyjne BK

Rejestracja urodzeń oraz małżeństw, wydawanie odpisów aktów stanu cywilnego, przyjmowanie oświadczeń o uznaniu, zmiana imienia i nazwiska są możliwe dopiero po wcześniejszym umówieniu się na wizytę w USC.

Numery telefonów, pod które należy dzwonić, by uzgodnić termin załatwienia spraw:

- rejestracja urodzeń (uznania) - 62 5048501,

- rejestracja małżeństw - 62 5049783,

- odpisy z akt stanu cywilnego (zmiana imion i nazwisk, transkrypcja
aktu zagranicznego) - 62 5049743 lub 62 5049782,

- rejestracja zgonów - 62 5049749.

Na bieżąco załatwiane są jedynie sprawy związane z rejestracją zgonów, bez potrzeby telefonicznego uzgadniania terminu przyjścia do Urzędu Stanu Cywilnego.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ