Kultura

Warsztaty tradycyjnych ozdób świątecznych dla dzieci i dorosłych

2023-11-19 13:00:00 CKiS Kalisz

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza dzieci (od 6 lat) i dorosłych na Warsztaty tradycyjnych ozdób świątecznych. Zajęcia odbędą się dwukrotnie, w soboty 2 i 16 grudnia w CKiS w Kaliszu. Poprowadzi je Honorata Majorowicz-Dahlke, twórczyni ludowa z Kalisza.

fot. CKiS Kalisz
fot. CKiS Kalisz

Uczestnicy warsztatów będą rysować i wycinać, składać i kleić ozdoby świąteczne z papieru i z bibuły. Własnoręcznie wykonane: gwiazdki, bombki, kwiaty, łańcuchy, koszyczki czy figurki zwierząt ozdobią domowe choinki. Warsztaty odbędą się w sali konferencyjnej CKiS w Kaliszu w dwóch terminach:

 

  • sobota 2 grudnia 2023, godz. 10:00-12:00
  • sobota 16 grudnia 2023, godz. 10:00-12:00

 

Zgłoszenia na warsztaty: Anna Gałczyńska, Dział Artystyczny CKiS, tel. 62 765-25-45, e-mail: a.galczynska@ckis.kalisz.pl

Koszt: 25 zł za zajęcia /płatne na miejscu, przelewem na konto CKiS lub w Kasie biletowej.

 

Honorata Majorowicz-Dahlke od kilkudziesięciu lat tworzy tradycyjne ozdoby świąteczne, kontynuując tradycje rodzinne (jest córką twórczyni Jolanty Majorowicz). Swoje prace wykonuje z niezwykłą precyzją i starannością, z dużą dbałością o dobór kolorów i detale. Wykonane przez nią papierowe ozdoby znajdują się w zbiorach Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach oraz w Russowie. Uczestniczy w konkursach i w targach sztuki ludowej w Wielkopolsce oraz w Lublinie, w Warszawie i w Kazimierzu Dolnym. Pełni funkcję wiceprezeski wielkopolskiego oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować