Warsztaty reportażu multimedialnego. Uczestnicy szukają informacji o kaliskich kamienicach

2018-08-22 10:30:00 BK

W weekend ruszyły w Kaliszu Warsztaty reportażu multimedialnego dla młodzieży i osób dorosłych zainteresowanych pogłębianiem swojej wiedzy z zakresu obywatelskiego dziennikarstwa i nowych mediów. Tematem reportażu jaki muszą przygotować są kaliskie kamienice. Niezbędne będą im wszelkie informacje, ciekawostki i zdjęcia. Jeśli coś macie, to wspomóżcie młodych dziennikarzy.

fot. Adrian Jarzębowski
fot. Adrian Jarzębowski

Uczestnicy w ramach warsztatów reportażu multimedialnego organizowanych przez Fundacja FRIK we współpracy z grupą Outriders szukają informacji, materiałów i ciekawostek o kaliskich kamienicach z zamieszczonej poniżej listy. Jeżeli ktoś posiada ciekawe informacje może przesłać je na adres: kontakt@fundacjafrik.pl

KAMIENICE:

- „Dom Kowalskiego” (kiedyś ul. Piłsudskiego 36, teraz ul. Śródmiejska, kamienica ze Społem)
- „Loża Masońska” / Apteka im. A. Schweitzera (Plac św. Józefa)
- Na ulicy Kazimierzowskiej
- „Kamienica Chopina” (kiedyś ul. Pocztowa, teraz róg ul. Zamkowej i Głównego rynku, kamienica z Cukiernią)
- „Kamienica Konopnickiej” (Plac Kilińskiego 4)
- „Boretti” (ul. Niecała 12, teraz przychodnia dla zwierząt)

W warsztatach bierze udział 20 osób. Są to ambitne i doświadczone osoby w rożnym wieku, od licealistów, studentów i absolwentów m.in. WP-A UAM po osoby w średnim wieku. Pierwszego dnia prowadzący z grupy Outriders Jakub Górnicki i Rafał Hetman zrobili wprowadzenie do reportażu multimedialnego. Drugiego dnia uczestnicy dokonywali wyboru tematów reportaży – wśród nich znalazły się: była fabryka fortepianów Calisia, kanał Babinka oraz kaliskie kamienice.

Uczestnicy podzielili się na 3 grupy. W tygodniu mają za zadanie zebrać materiały: robią wywiady, zdjęcia, video oraz przeszukują archiwa.

Partnerem projektu jest startup medialny outride.rs, którego misją jest działanie na rzecz rozwoju rzetelnego i obiektywnego dziennikarstwa.

Uczestnicy warsztatów wspólnie z ekspertami z Outriders będą pracować nad reportażami multimedialnymi przez dwa miesiące (3 weekendy).

Projekt jest kontynuacją rozpoczętych w 2015 i z sukcesem zrealizowanych w 2016 roku w Kaliszu warsztatów reportażu „Obywatele Mają Głos". Dofinansowano ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować