Warsztaty reportażu multimedialnego. Uczestnicy szukają informacji o kaliskich kamienicach

2018-08-22 10:30:00 BK

W weekend ruszyły w Kaliszu Warsztaty reportażu multimedialnego dla młodzieży i osób dorosłych zainteresowanych pogłębianiem swojej wiedzy z zakresu obywatelskiego dziennikarstwa i nowych mediów. Tematem reportażu jaki muszą przygotować są kaliskie kamienice. Niezbędne będą im wszelkie informacje, ciekawostki i zdjęcia. Jeśli coś macie, to wspomóżcie młodych dziennikarzy.

fot. Adrian Jarzębowski
fot. Adrian Jarzębowski

Uczestnicy w ramach warsztatów reportażu multimedialnego organizowanych przez Fundacja FRIK we współpracy z grupą Outriders szukają informacji, materiałów i ciekawostek o kaliskich kamienicach z zamieszczonej poniżej listy. Jeżeli ktoś posiada ciekawe informacje może przesłać je na adres: kontakt@fundacjafrik.pl

KAMIENICE:

- „Dom Kowalskiego” (kiedyś ul. Piłsudskiego 36, teraz ul. Śródmiejska, kamienica ze Społem)
- „Loża Masońska” / Apteka im. A. Schweitzera (Plac św. Józefa)
- Na ulicy Kazimierzowskiej
- „Kamienica Chopina” (kiedyś ul. Pocztowa, teraz róg ul. Zamkowej i Głównego rynku, kamienica z Cukiernią)
- „Kamienica Konopnickiej” (Plac Kilińskiego 4)
- „Boretti” (ul. Niecała 12, teraz przychodnia dla zwierząt)

W warsztatach bierze udział 20 osób. Są to ambitne i doświadczone osoby w rożnym wieku, od licealistów, studentów i absolwentów m.in. WP-A UAM po osoby w średnim wieku. Pierwszego dnia prowadzący z grupy Outriders Jakub Górnicki i Rafał Hetman zrobili wprowadzenie do reportażu multimedialnego. Drugiego dnia uczestnicy dokonywali wyboru tematów reportaży – wśród nich znalazły się: była fabryka fortepianów Calisia, kanał Babinka oraz kaliskie kamienice.

Uczestnicy podzielili się na 3 grupy. W tygodniu mają za zadanie zebrać materiały: robią wywiady, zdjęcia, video oraz przeszukują archiwa.

Partnerem projektu jest startup medialny outride.rs, którego misją jest działanie na rzecz rozwoju rzetelnego i obiektywnego dziennikarstwa.

Uczestnicy warsztatów wspólnie z ekspertami z Outriders będą pracować nad reportażami multimedialnymi przez dwa miesiące (3 weekendy).

Projekt jest kontynuacją rozpoczętych w 2015 i z sukcesem zrealizowanych w 2016 roku w Kaliszu warsztatów reportażu „Obywatele Mają Głos". Dofinansowano ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ