Warsztaty pt. „Praktyka czyni mistrza, czyli jak samodzielnie zadbać o dokumenty i fotografie rodzinne”

2019-05-13 12:30:00 Archiwum Państwowe w Kaliszu

Pamiątki rodzinne w postaci dokumentów i zdjęć stanowią cenne źródło wiedzy o historii rodziny. Zdarza się jednakże, że z biegiem lat ulegają one stopniowym zniszczeniom. Czy można temu zaradzić? Dla niektórych są tak ważne, że ukrywają je przed światem, by przypadkiem nic złego im się nie stało. Czy można zatem stworzyć dla zbiorów prywatnych optymalne warunki przechowywania w warunkach domowych?

Archiwum Państwowe w Kaliszu, w ramach ogólnopolskiej akcji Archiwa Rodzinne Niepodległej, po raz pierwszy proponuje Państwu udział w cyklicznych, bezpłatnych warsztatach, które wyjaśnią jak samodzielnie, w warunkach domowych można bezpiecznie przechowywać archiwalia i przeprowadzać drobne prace konserwatorskie na dokumentach i fotografiach. Jeśli są Państwo w posiadaniu archiwaliów, których stan fizyczny pozostawia nieco do życzenia, wystarczy zapisać się na zajęcia i przyjść z własnymi zbiorami do naszej siedziby.

W ramach zajęć uczestnicy odbędą warsztaty praktyczne w naszej pracowni konserwatorskiej z użyciem profesjonalnych materiałów i technik zabezpieczania i konserwacji.

Po odbytych zajęciach wrócą Państwo do domów spokojni o los swoich cennych zbiorów w najbliższych latach, bogatsi o fachową wiedzę przekazaną w przystępny sposób i kontakty z kaliskimi archiwistami, którzy w razie potrzeby zawsze służą radą i pomocą. Proponujemy Państwu zajęcia w małych grupach, gwarantujących indywidualne podejście do każdego uczestnika i możliwość analizowania problemów na wybranych przykładach.

Na początek zapraszamy Państwa 11 czerwca br. na otwarte spotkanie w siedzibie Archiwum przy ul. Poznańskiej 207, na którym omówione zostaną ogólne problemy związane z profilaktyką konserwatorską archiwów domowych. Prowadzone będą także zapisy na warsztaty, których ilość i terminy zostaną ustalone w zależności od potrzeb.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ