Kultura

Warsztaty kulinarne: Otwarty Las Winiarski – Dzikie Jadło

2021-07-21 16:30:00 red. za Nadleśnictwo Kalisz

Lubisz gotować, poznawać nowe smaki, uczyć się nowych technik kulinarnych? To coś dla Ciebie! Już dziś ruszają zapisy na bezpłatne warsztaty kulinarne pn."Otwarty Las Winiarski – Dzikie Jadło”, które odbędą się w niedzielę, 25 lipca, o godzinie 12:00 w Lesie Winiarskim.
 

Nadleśnictwo Kalisz
Nadleśnictwo Kalisz
Pod czujnym okiem profesjonalnego szefa kuchni, przygotujemy wyśmienite potrawy z produktów pochodzących z lasu. W menu m.in. burgery z jelenia i dzika, curry z sarny, dzika sałata, ziemniaki z ogniska i leśna lemoniada.
Podczas warsztatów opowiemy o właściwościach odżywczych i walorach smakowych dziczyzny i innych naturalnych produktów pochodzących z lasu. Poruszymy tez problematykę odpowiednich sposobów przyrządzania dziczyzny oraz właściwego sposobu jej przechowywania, a także innych darów lasu
.
Mamy tylko 60 miejsc dla dorosłych i 40 dla dzieci! Decyduje kolejność zgłoszeń! Zapisów dokonujemy wyłącznie drogą mailową, pod adresem: beata.katna@poznan.lasy.gov.pl
 
Przed zgłoszeniem należy zapoznać się z regulaminem uczestnictwa w warsztatach.
Aby zgłoszenie było ważne, należy w treści maila wpisać:
 
„Oświadczam, iż zapoznałem/am się z treścią Regulaminu i akceptuję jego warunki i zasady” oraz podać imię i nazwisko uczestnika, jego numer telefonu oraz adres e-mail oraz preferowaną grupę.
 
O zakwalifikowaniu się na warsztaty lub wpisaniu na listę rezerwową, zostaną Państwo powiadomieni zwrotną informacją mailową.
 
Otwarty Las Winiarski – Dzikie Jadło
Harmonogram godzinowy:
 
Grupa I Dziki Burger
- 12:00 - Rejestracja uczestników warsztatów kulinarnych „Dzikie Jadło”. Przywitanie uczestników
- 12:15-13:45 Warsztaty Kulinarne
- 14:00-14:30 Warsztaty „ZERO WASTE” robimy eko torbę na zakupy
- 15:00 - Gra terenowa "CSI Zagadki Nadleśnictwa Kalisz – Co gryzie las". Gra dedykowana dla rodzin z dziećmi.
Grupa II Curry z sarny
- 13:30 - Rejestracja uczestników warsztatów kulinarnych „Dzikie Jadło”. Przywitanie uczestników
- 13:40-14:00 Warsztaty „ZERO WASTE” robimy eko torbę na zakupy
- 14:10-15:40 Warsztaty Kulinarne
- 16:00 - Gra terenowa "CSI Zagadki Nadleśnictwa Kalisz – Co gryzie las". Gra dedykowana dla rodzin z dziećmi.
Grupa III Burger z jelenia
- 16:00 – Rejestracja uczestników warsztatów kulinarnych „Dzikie Jadło”. Przywitanie uczestników
- 16:10-16:40 Warsztaty Kulinarne
- 16:50-17:20 Warsztaty „ZERO WASTE” robimy eko torbę na zakupy
- 17:30 - Gra terenowa "CSI Zagadki Nadleśnictwa Kalisz – Co gryzie las". Gra dedykowana dla rodzin z dziećmi

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować