Kultura

Warsztaty kulinarne: Otwarty Las Winiarski – Dzikie Jadło

2021-07-21 16:30:00 red. za Nadleśnictwo Kalisz

Lubisz gotować, poznawać nowe smaki, uczyć się nowych technik kulinarnych? To coś dla Ciebie! Już dziś ruszają zapisy na bezpłatne warsztaty kulinarne pn."Otwarty Las Winiarski – Dzikie Jadło”, które odbędą się w niedzielę, 25 lipca, o godzinie 12:00 w Lesie Winiarskim.
 

Nadleśnictwo Kalisz
Nadleśnictwo Kalisz
Pod czujnym okiem profesjonalnego szefa kuchni, przygotujemy wyśmienite potrawy z produktów pochodzących z lasu. W menu m.in. burgery z jelenia i dzika, curry z sarny, dzika sałata, ziemniaki z ogniska i leśna lemoniada.
Podczas warsztatów opowiemy o właściwościach odżywczych i walorach smakowych dziczyzny i innych naturalnych produktów pochodzących z lasu. Poruszymy tez problematykę odpowiednich sposobów przyrządzania dziczyzny oraz właściwego sposobu jej przechowywania, a także innych darów lasu
.
Mamy tylko 60 miejsc dla dorosłych i 40 dla dzieci! Decyduje kolejność zgłoszeń! Zapisów dokonujemy wyłącznie drogą mailową, pod adresem: beata.katna@poznan.lasy.gov.pl
 
Przed zgłoszeniem należy zapoznać się z regulaminem uczestnictwa w warsztatach.
Aby zgłoszenie było ważne, należy w treści maila wpisać:
 
„Oświadczam, iż zapoznałem/am się z treścią Regulaminu i akceptuję jego warunki i zasady” oraz podać imię i nazwisko uczestnika, jego numer telefonu oraz adres e-mail oraz preferowaną grupę.
 
O zakwalifikowaniu się na warsztaty lub wpisaniu na listę rezerwową, zostaną Państwo powiadomieni zwrotną informacją mailową.
 
Otwarty Las Winiarski – Dzikie Jadło
Harmonogram godzinowy:
 
Grupa I Dziki Burger
- 12:00 - Rejestracja uczestników warsztatów kulinarnych „Dzikie Jadło”. Przywitanie uczestników
- 12:15-13:45 Warsztaty Kulinarne
- 14:00-14:30 Warsztaty „ZERO WASTE” robimy eko torbę na zakupy
- 15:00 - Gra terenowa "CSI Zagadki Nadleśnictwa Kalisz – Co gryzie las". Gra dedykowana dla rodzin z dziećmi.
Grupa II Curry z sarny
- 13:30 - Rejestracja uczestników warsztatów kulinarnych „Dzikie Jadło”. Przywitanie uczestników
- 13:40-14:00 Warsztaty „ZERO WASTE” robimy eko torbę na zakupy
- 14:10-15:40 Warsztaty Kulinarne
- 16:00 - Gra terenowa "CSI Zagadki Nadleśnictwa Kalisz – Co gryzie las". Gra dedykowana dla rodzin z dziećmi.
Grupa III Burger z jelenia
- 16:00 – Rejestracja uczestników warsztatów kulinarnych „Dzikie Jadło”. Przywitanie uczestników
- 16:10-16:40 Warsztaty Kulinarne
- 16:50-17:20 Warsztaty „ZERO WASTE” robimy eko torbę na zakupy
- 17:30 - Gra terenowa "CSI Zagadki Nadleśnictwa Kalisz – Co gryzie las". Gra dedykowana dla rodzin z dziećmi

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ