Kultura

Warsztaty fotograficzne z Jolantą Chowańską

2019-11-08 10:26:34 Galeria Wieża Ciśnień

Już 16 listopada w Galerii Wieża Ciśnień odbędą się warsztaty z Jolantą Chowańską - "Warsztaty ciemniowe - koreks i powiększalnik". Celem warsztatów jest zapoznanie się z technikami analogowymi w fotografii. Każdy uczestnik będzie mógł wykonać zdjęcie negatywowe na analogowym aparacie fotograficznym oraz wykonać własną odbitkę ciemniową.

fot. Galeria Wieża Ciśnień
fot. Galeria Wieża Ciśnień

Pracować będziemy na aparatach różnego typu: średnioformatowe 6x6 oraz 6x9 cm jak i również wielki format (drewniak 13x18 cm) oraz aparaty otworkowe i eksperymentalne. Naświetlać będziemy negatywy w rolkach oraz błony cięte. Negatywy wywołamy własnoręcznie w koreksie.

Warsztaty oferują liczne eksperymenty ciemniowe - od stykówek, poprzez powiększenia, maskowania, oraz artystyczne zabiegi już podczas naświetlania papieru. Papierowe fotografie wywołamy w kuwetach w ciemni przy czerwonym świetle, oczywiście poznając zasady odczynników chemicznych.

Tak powstałe fotografie czarno-białe będzie można na miejscu zabarwić farbkami. Uczestnicy warsztatów nie muszą przynosić własnych aparatów - różne analogowe aparaty będą do Waszej dyspozycji.

Jeśli posiadacie w szufladzie wywołany kiedyś negatyw (mały lub średni obrazek) - można zabrać go na warsztaty. Zachęcam do tego, gdyż będzie możliwość wykonania z niego odbitki ciemniowej.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ