Kultura

Warsztaty fotograficzne z Jolantą Chowańską

2019-11-08 10:26:34 Galeria Wieża Ciśnień

Już 16 listopada w Galerii Wieża Ciśnień odbędą się warsztaty z Jolantą Chowańską - "Warsztaty ciemniowe - koreks i powiększalnik". Celem warsztatów jest zapoznanie się z technikami analogowymi w fotografii. Każdy uczestnik będzie mógł wykonać zdjęcie negatywowe na analogowym aparacie fotograficznym oraz wykonać własną odbitkę ciemniową.

fot. Galeria Wieża Ciśnień
fot. Galeria Wieża Ciśnień

Pracować będziemy na aparatach różnego typu: średnioformatowe 6x6 oraz 6x9 cm jak i również wielki format (drewniak 13x18 cm) oraz aparaty otworkowe i eksperymentalne. Naświetlać będziemy negatywy w rolkach oraz błony cięte. Negatywy wywołamy własnoręcznie w koreksie.

Warsztaty oferują liczne eksperymenty ciemniowe - od stykówek, poprzez powiększenia, maskowania, oraz artystyczne zabiegi już podczas naświetlania papieru. Papierowe fotografie wywołamy w kuwetach w ciemni przy czerwonym świetle, oczywiście poznając zasady odczynników chemicznych.

Tak powstałe fotografie czarno-białe będzie można na miejscu zabarwić farbkami. Uczestnicy warsztatów nie muszą przynosić własnych aparatów - różne analogowe aparaty będą do Waszej dyspozycji.

Jeśli posiadacie w szufladzie wywołany kiedyś negatyw (mały lub średni obrazek) - można zabrać go na warsztaty. Zachęcam do tego, gdyż będzie możliwość wykonania z niego odbitki ciemniowej.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ