Motoryzacja

W tym miesiącu zakończy się budowa ronda na ul. Podmiejskiej

2021-03-02 18:30:00 BK

Jak informuje Urząd Miasta Kalisza, jeszcze w marcu br. zakończona zostanie budowa dużej inwestycji jaką jest rondo turbinowe na skrzyżowaniu ulic Podmiejskiej i Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Po mrozach prace znów ruszyły pełną parą. 

fot. UM Kalisz
fot. UM Kalisz
Prace na skrzyżowaniu ulic Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Podmiejskiej, które przebudowywane jest na rondo turbinowe ruszyły w lipcu ub.r. Roboty miały zakończyć się jeszcze w 2020 roku, jednak wciąż są opóźnienia. Powodem były nieprzewidziane kolizje znajdujące się pod ziemią, a także zachorowania wśród pracowników. Do tego doszły niekorzystne warunki atmosferyczne. Kiedy odpuściły mrozy, prace znów ruszyły pełną parą.
 
- Pozostały jeszcze drobne prace związane z chodnikami, zakończeniem ścieżki rowerowej. Zakładam, że jeżeli nic się nie wydarzy, prace zostaną zakończone do 15 marca - informował Krzysztof Gałka, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu.
 
Obecnie, zakres prac pozostałych do wykonania to przede wszystkim roboty bitumiczne obejmujące wykonanie nawierzchni jezdni i ścieżki rowerowej, które zgodnie z wymaganiami specyfikacji technicznych mogą być wykonywane w odpowiednich warunkach (w szczególności w ściśle określonej temperaturze i wilgotności zarówno podłoża jak i powietrza). Ponadto, do wykonania pozostały jeszcze prace wykończeniowe w tym m.in. oznakowanie poziome i pionowe, montaż elementów brd, zakończenie prac brukarskich. 
 
Prace zrealizuje firma Strabag za kwotę blisko 5,1 mln zł, z czego niemal 2,3 mln zł Miasto pozyskało z rezerwy subwencji ogólnej skarbu państwa. 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ