Motoryzacja

W tym miejscu przy ul. Śródmiejskiej już nie zaparkujemy! Posypały się mandaty

2021-10-20 09:00:00 BK

Kierowcy parkowali tu od lat by dostać się do sklepu czy do przychodni na Rogatce. Teraz po remoncie parkować już tu nie będzie wolno. Mowa o fragmencie ulicy Śródmiejskiej od Rogatki, po stronie kościoła pw. św. Rodziny.

fot. Oliwia Ciszewska
fot. Oliwia Ciszewska

Od rozpoczęcia remontu ulicy Śródmiejskiej w Kaliszu bezpowrotnie zmieniła się tu organizacja ruchu. Jedną ze zmian jest dwukierunkowa ścieżka rowerowa. Kierowcy będą musieli się nauczyć tu jeździć "na nowo" i obserwować oznakowanie. 

Wielu kierowców jeszcze nie zauważyło, że na ulicy Śródmiejskiej od Rogatki, po stronie kościoła pw. św. Rodziny nie można już parkować. Przed remontem było w tym miejscu kilka miejsc parkingowych. Teraz prowadzi tu dwukierunkowa ścieżka rowerowa. Przed wjazdem w ulicę Śródmiejską po lewej stronie stanął znak B-36 zakaz zatrzymywania. Kierowcy jednak przez nieuwagę, "na pamięć", parkują w starym miejscu, co kończy się zwykle mandatem ze strony Straży Miejskiej.

- W tym miejscu obowiązuje zakaz zatrzymywania i kierowcy nie mogą tam parkować. Po remoncie ulicy pojawi się stosowane oznakowanie, z którego będzie wynikało, że jest w tym miejscu dwukierunkowa ścieżka rowerowa. Samo to już będzie wykluczać możliwość parkowania pojazdów - wyjaśnia Krzysztof Gałka, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu.

Za pozostawienie pojazdu w tym miejscu grozi mandat wysokości 100 złotych i 1 punkt karny. 

Na ulicy Śródmiejskiej na odcinku od Rogatki do skrzyżowania z ulicą Kościuszki w okresie od 01.06.2021 roku do 10.10.2021 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej Kalisza podjęli następujące czynności służbowe:

  1. Założono 37 blokad.
  2. Wykonano 134 (fotopostoje) – dokumentacja zdjęciowa z wezwaniem do złożenia wyjaśnień.
  3. Zastosowano 125 pouczeń.
  4. Nałożono 55 mandatów karnych na kwotę 5.500 zł
  5. Prowadzone są czynności służbowe w stosunku do 20 kierujących nie stosujących się do obowiązującego oznakowania.  

- Wszystkie te czynności służbowe funkcjonariusze Straży Miejskiej Kalisza prowadzili w związku z niestosowaniem się kierujących do znaku drogowego  B-36 „zakaz zatrzymywania się”, który jest ustawiony od strony Rogatki po lewej stronie drogi - informuje portal Calisia.pl Dariusz Hybś, Komendant Straży Miejskiej Kalisza. - Interwencje przez funkcjonariuszy podejmowane są codziennie. Kierowcy  nie stosujący się do obowiązującego oznakowania, najczęściej tłumaczą się brakiem miejsc parkingowych.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ