Społeczne

W szpitalu zmarła 75-letnia rowerzystka potrącona w Stawiszynie

2021-09-15 15:00:17 red

Nie żyje 75-letnia kobieta poszkodowana w wypadku, do którego doszło w piątek w Stawiszynie.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek, 10 września w Stawiszynie – 34-latka jadąca Hyundaiem, mieszkanka powiatu konińskiego zatrzymała się przed skrzyżowaniem na znaku „STOP” a następnie rusza nie ustępując pierwszeństwa przejazdu jadącej rowerem 75-latce. Doszło do zderzenia – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz rzecznik KMP w Kaliszu – 75-latka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Niestety kobieta zmarła – dodaje.

Kierująca Hyundaiem 34-latka w momencie zdarzenia była trzeźwa. Policjanci na miejscu zdarzenia zatrzymali jej uprawnienia do kierowania w związku z rażącym naruszeniem przepisów o ruchu drogowym. Sprawa finał znajdzie w sądzie.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ