Społeczne

W Szkole Podstawowej Specjalnej nr 19 powstanie "Siłownia Marzeń"!

2021-04-09 12:30:00 BK

20 tys. zł na projekt pod nazwą "Siłownia Marzeń" w ramach akcji Reklama Dzieciom wygrała Szkoła Podstawowa Specjalna nr 19 w Kaliszu. 

zdjęcie ilustracyjne/KMP Kalisz
zdjęcie ilustracyjne/KMP Kalisz
Wychodząc naprzeciw potrzebom Uczniów zrodził się pomysł utworzenia w SP19 profesjonalnej sali rehabilitacyjnej. Dyrektor placówki, Sylwia Baranowska opracowała projekt pod nazwą "Siłownia Marzeń", a nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali specyfikację wyposażenia. Wniosek wraz z uzasadnieniem skierowany został do Telewizji Polskiej S.A. w ramach programu "Reklama Dzieciom".
 
7 kwietnia szkoła otrzymała wspaniałą wiadomość, że wniosek uzyskał aprobatę i placówka otrzyma 20 tys. zł na jego realizację. "Siłownia Marzeń" będzie miejscem szczególnym pod względem usprawniania sfery motorycznej, odbywać się w niej będą zajęcia ruchowe i zajęcia rehabilitacyjne.
 
Elementami wyposażenia sali będą m.in: wioślarz, rower eliptyczny, rowery stacjonarne, bieżnia, atlas do ćwiczeń, zestawy Pump, ławeczki składane, hantle, kettlebell, maty, stepy, taśmy treningowe, mini taśmy, taśmy elastyczne, stół do masażu, wałki do masażu, lustra, drabinki.
 
SP19 w Kaliszu jest jedną z 84 placówek z całego kraju, które zostały beneficjentami 28. akcji charytatywnej "Reklama Dzieciom" organizowanej przez TVP. 
 
Również 2020 roku Szkoła Podstawowa Specjalna nr 19 w Kaliszu była jedną z 3 placówek edukacyjnych w kraju, które otrzymały wsparcie finansowe w ramach akcji charytatywnej Telewizji Polskiej „Reklama Dzieciom”. Za kwotę ponad 20 tys. zł, rodzice, nauczyciele oraz dyrekcja stworzyli Salę Doświadczania Świata. Pisaliśmy o tym: https://calisia.pl/szkola-podstawowa-specjalna-nr-19-stworzyla-sale-doswiadczania-swiata-zdjecia,46653
 
W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia w TVP1, po głównym wydaniu „Wiadomości”, został wyemitowany specjalny blok reklamowy, z którego dochód został przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom. Zebrane środki trafiły do szkół, organizacji, stowarzyszeń na wyposażenie sal lekcyjnych i realizację programów terapeutycznych.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ