Kultura

W środę transmisja spektaklu "Noce i dnie" w kaliskim teatrze!

2020-03-24 18:00:00 Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

W środę, 25 marca, o godzinie 20.00 zapraszamy na wspólne oglądanie jednego z waszych ulubionych spektakli Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu – "Noce i dnie. Tom VI: Nie wiem, o czym jest jutro" w reż. Seba Majewskiego.

Noce i dnie
Noce i dnie

Link do transmisji: https://www.facebook.com/TeatrBoguslawskiego/posts/3640335282705857

„Noce i dnie” Marii Dąbrowskiej to powieść szczególnie związana z Kaliszem i ziemią kaliską – to tutaj dzieje się akcja epickiej sagi przedstawiającej losy rodziny Niechciców. Spektakl na podstawie powieści powrócił na deski kaliskiego Teatru 40 lat po lat po głośnym spektaklu w reżyserii Izabelli Cywińskiej – tym razem w reżyserii Seba Majewskiego, obecnego dyrektora artystycznego Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Od czasu premiery w kwietniu 2017 spektakl został zagrany ponad 30 razy dla prawie 3000 widzów. Przedstawienie znalazło się w finale III edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa” i zostało zaprezentowane na 43. Opolskich Konfrontacji Teatralnych / „Klasyka Żywa” podczas których Magdalena Jaworska, wcielająca się w Agnieszkę i Piotrusia, otrzymała wyróżnienie jury społecznego za „umiejętne nawiązanie relacji z Widzem, dynamikę, budowanie nastroju i szczerość w emocjach”. Spektakl wziął też udział w 58. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych – Festiwalu Sztuki Aktorskiej, podczas których Izabela Wierzbicka otrzymała Nagrodę im. Jacka Woszczerowicza za rolę Barbary Niechcic. „Noce i dnie” zostały również zaprezentowane w Regionalnym Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ