W sam raz na długie wieczory

2019-12-03 09:06:32 reklama@calisia.pl

Dni mamy coraz krótsze, zmrok zapada wcześnie, a nasza pociecha wierci się i ani myśli o spaniu. W tej sytuacji pomocna okaże się najnowsza propozycja Wydawnictwa MARTEL zatytułowana Usypianki.

 

usypianki Calisia
usypianki Calisia

Co prawda nie należy oceniać książki po okładce, ale w tym wypadku nie sposób pominąć właśnie okładki! Zwłaszcza że u najmłodszych wzrok i dotyk to pierwsze zmysły, którymi chłoną świat. A Usypianki to miękka, puchata książka, przyjemna w dotyku dla maleńkich rączek. Również kwadratowy kształt może kojarzyć się z poduszką. Twórcy dobrze przemyśleli nie tylko treści tego pięknego wydania!

A co znajdziemy pomiędzy okładkami? Rymowanki wprowadzające naszego malucha w spokojny świat snu, kiedy najbardziej liczy się poczucie bezpieczeństwa i głos najbliższej osoby. Wyobraźmy sobie jesienno-zimowy wieczór. Ciepły kubek herbaty z sokiem i cytryną, lekko przytłumione światło wydobywające z półmroku i… nasze dziecko, któremu czytamy rymowane strofy do poduszki.

Nie przesadzamy ani odrobinę. Wspólne wieczorne czytanie znakomicie wpływa na relacje z dzieckiem, wycisza je, uspokaja i sposobi do snu, ale i nam, dorosłym, pozwala się zatrzymać, wyłączyć na chwilę z codziennego kołowrotu zdarzeń i docenić czas, kiedy bycie razem daje poczucie niezwykłej więzi – więzi, która tak swobodnie rodzi się właśnie w te rozczytane wieczory, a zostaje z nami na całe życie.

A dziecko? Kiedy po latach będzie pakować swoje rzeczy, być może wpadnie mu w ręce egzemplarz tej właśnie książki. Kto wie, może niebieskie poduszkowe Usypianki przywołają wspomnienia bezpiecznego wieczoru, kiedy świat wydawał się ogromny i tajemniczy, ale to jedno już wtedy było pewne: z bliskimi w domu jest spokojnie, ciepło i bezpiecznie.

Zachęcamy do rodzinnej przygody z Usypiankami, a także z innymi książkami z bogatej oferty  Wydawnictwa MARTEL. Czytelnikom, którzy szczególnie cenią sobie to, co sprawdzone, znane i lubiane, można śmiało polecić najnowszy zbiór baśni i legend. To przepięknie wydana i bogato zilustrowana gruba księga, a w niej klasyczne opowieści, które od pokoleń towarzyszą dzieciom, wprowadzają je w świat, rozwijają wyobraźnię, uczą i bawią.

W Baśniach i legendach znajdziemy prawdziwe ponadczasowe skarby – bogaty wybór prezentuje to, co najlepsze z repertuaru dziecięcej literatury światowej, w tym greckiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej, włoskiej, duńskiej, a także dalekowschodniej i oczywiście polskiej.

Pamiętajmy, lektura baśni i legend pomaga uwrażliwić dziecko i pokazać mu, że niezależnie od tego, o jak odległych czasach i stronach świata czytamy, jak odmienna od naszej jest opisywana kultura – podstawowe wartości są uniwersalne, a dobro zawsze pozostaje dobrem.

Czasy się zmieniają, nowe media zajmują wyobraźnię naszych dzieci, świat pędzi do przodu, ale wspólna lektura wciąż pozostaje najlepszym pomysłem na rodzinne wieczory i najskuteczniejszą metodą na przekazanie dziecku podstawowych życiowych prawd.

Czytajmy więc dzieciom – i czytajmy z dziećmi, to najlepsza inwestycja w ich rozwój.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować