W nowym roku nowa sala

2011-01-13 19:51:06 UM Kalisz

Nowoczesna i pachnąca nowością sala gimnastyczna o powierzchni prawie 2 tys. m2 , która będzie służyć zarówno uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 jak i ich starszym kolegom z Zespołu Szkół Samochodowych przy ul. 3 Maja, została wczoraj uroczyście otwarta.

Iwona Cieślak, UM Kalisz
Iwona Cieślak, UM Kalisz
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta: Janusz Pęcherz - prezydent, Daniel Sztandera i Dariusz Grodziński - wiceprezydenci, Grzegorz Sapiński - przewodniczący Rady Miejskiej Kalisza, radni, Mariusz Witczak - naczelnik Wydziału Edukacji, oraz Małgorzata Kasprzycka, dyrektor kaliskiej delegatury Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty.
Po symbolicznym przecięciu wstęgi Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 zaprezentowali program artystyczny.
Dzięki estetycznym, przeszklonym łącznikom uczniowie obydwu szkół mogą przejść bezpośrednio do szatni i sali gimnastycznej bez wychodzenia z budynku szkoły. Do dyspozycji uczniów jest boisko wielofunkcyjne do gry w siatkówkę i koszykówkę o wymiarach 32 m x 24,6 m, wyposażone w automatycznie opuszczane kosze, siatkę do siatkówki i bramki do gry w piłkę ręczną, drabinki i sprzęt gimnastyczny. Nie zabrakło też rozsuwanych trybun na 140 miejsc siedzących. Za pomocą elektrycznej kotary salę można podzielić na dwa niezależne boiska. Cały obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
Fasada zewnętrzna budynku wykonana jest z paneli aluminiowych, pilastry obłożone zostały blachą tytanowo – cynkową, patynowaną. Całość wieńczy dach z drewna klejonego. Budowa trwała rok i 3 miesiące, a koszt inwestycji wyniósł ponad 5 milionów złotych.
Wykonawcą jest NOVUM MANAGEMENT Spółka z o.o. Spółka Komandytowo-Akcyjna z siedzibą w Kaliszu.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ