Kultura

W niedzielę startuje 17. edycja Letniego Festiwalu Orkiestr Dętych Południowej Wielkopolski

2022-08-05 19:00:00 red za WKST

7, 14 i 15 sierpnia, pod Basztą Dorotką, swoje umiejętności zaprezentuje łącznie sześć zespołów z regionu.

zdjęcie ilustracyjne/ fot. BK
zdjęcie ilustracyjne/ fot. BK

W najbliższą niedzielę, 7 sierpnia, na estradzie przy placu Jana Pawła II pojawi się Orkiestra Dęta Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego w Żerkowie oraz Zespół Tańca Ludowego "Głogowianie". Kolejne koncerty w ramach festiwalu odbędą się tydzień później. W niedzielne popołudnie, 14 sierpnia, kaliszanie będą mieli okazję posłuchać Orkiestry Dętej OSP Tłokinia Wielka oraz Odolanowskiej Orkiestry Dętej. Kolejna odsłona cyklu koncertów odbędzie się dzień później, w poniedziałek, 15 sierpnia. Na estradzie pod Basztą Dorotką wystąpi Miejska Orkiestra w Ostrzeszowie oraz Orkiestra Dęta OSP Blizanów. Tegoroczny festiwal zakończy koncert na ostrowskim Rynku. W niedzielę, 28 sierpnia usłyszymy Orkiestrę Dętą OSP Rajsko oraz Ostrowską Orkiestrę Koncertową. Wszystkie wydarzenia zostały zaplanowane na godzinę 17.00. - Każdy koncert to prezentacja dwóch zespołów, które wykonują to, z czego znamy najlepiej orkiestry dęte: marsze, utwory ludowe, muzykę rozrywkową ale i poważną - informują organizatorzy.

Wstęp na każdy z festiwalowych koncertów jest bezpłatny.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować