Kultura

W muzycznym świecie zwierząt - Koncert na Dzień Dziecka

2022-05-22 09:00:00 red. za Filharmonia Kaliska

1 czerwca o godzinie 10:00 i 12:00 w Filharmonii Kaliskiej odbędzie się Koncert edukacyjny dla przedszkoli i szkół z okazji Dnia Dziecka.

fot. arch. BK
fot. arch. BK

1 czerwca 2022 roku

Godziny koncertów:

  • 10:00
  • 12:00

Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej

 

Milena Antoniewicz - fortepian

Oliwia Mądry - fortepian

Ruben Silva - dyrygent

Orkiestra Filharmonii Kaliskiej i zaproszeni Mali Goście

Jakub Łopatka - prowadzenie

Józef Haydn - Symfonia dziecięca C-dur, Hob. II:47

Camille Saint-Saëns - Karnawał zwierząt 

 

Czy spotkaliście kiedyś w filharmonii kangury, żółwie albo kukułkę? Może po scenie pewnego razu przechadzał się majestatyczny król zwierząt, a wśród publiczności skakały tajemnicze osobistości z długimi uszami?

Podczas naszego koncertu dla najmłodszych zdarzyć się może naprawdę wszystko. Zapraszamy Was do świata, w którym zwierzęta (ale nie tylko!) zostaną przedstawione za pomocą dźwięków w niezwykle zabawny i atrakcyjny sposób. 

Karnawał zwierząt francuskiego kompozytora Camille’a Saint-Saënsa to cykl 14 miniatur określonych przez kompozytora mianem "fantazji zoologicznej". W trakcie koncertu usłyszymy także Symfonię dziecięcą Josepha Haydna (choć autorstwo tego utworu przypisywane jest również Leopoldowi Mozartowi), a do jej wykonania zaprosiliśmy prawdziwych bohaterów tego dnia - Was, kochane dzieciaki.

Ceny biletów dla grup zorganizowanych:

Dziecko - 25 zł 

Opiekun - 1 zł (jeden opiekun na piętnaścioro dzieci)

Indywidualne uczestnictwo w koncercie: 35 zł osoba dorosła, 25 zł dziecko. 

 
Rezerwacji można dokonać, dzwoniąc na numer 539-399-065. 

Przed dokonaniem rezerwacji prosimy o zapoznanie się z Regulaminem udziału w koncertach edukacyjnych Filharmonii Kaliskiej.  

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować