Społeczne

W lutym otwarcie nowej przychodni lekarskiej przy ulicy Nowy Świat

2022-01-13 12:00:00 BK

Zakończyły się prace remontowe w budynku po pogotowiu przy ulicy Nowy Świat 35. Zgodnie z zapowiedziami, już w lutym br. ma zostać otwarta w tym obiekcie przychodnia lekarska.

fot. arch. BK
fot. arch. BK

Kaliski szpital przejął opuszczony budynek przy ul. Nowy Świat w Kaliszu, gdzie funkcjonowało kiedyś pogotowie. Szpital planuje wykorzystać obiekt pod przychodnię czyli tzw. POZ. Obecnie zakończyły się prace remontowe na parterze budynku. Koszt odświeżenia i przygotowania tego miejsca to blisko 820 tys. zł. 

- Zakończyły się prace remontowe na parterze budynku. W tej chwili szpital kaliski przygotowuje wniosek o utworzenie POZ. Jest to kwestia zgłoszenia do NFZ. Mam nadzieję, że po feriach, w lutym uda się otworzyć przychodnię - mówiła Paulina Stochniałek Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. - Dalsze prace remontowe będą prowadzone w części garażowej. Tam planowana jest rehabilitacja małych dzieci.

Część garażowa będzie modernizowana w br. W przyszłym roku prace remontowe będą prowadzone na piętrze budynku. Tam też ma zostać przeniesiony kaliski oddział Centrum Medycyny Pracy.

W budynku przy ul. Nowy Świat 35 działało Kaliskie Pogotowie Ratunkowe. 9 lat temu zostało przeniesione na ul. Poznańską. Przeniesienie jednostki jest efektem połączenia Pogotowia Ratunkowego z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym im. L. Perzyny w Kaliszu. O fuzji obu placówek zadecydował Sejmik Województwa Wielkopolskiego w 2012 roku. Od tej pory obiekt stoi pusty.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować