Społeczne

W lutym otwarcie nowej przychodni lekarskiej przy ulicy Nowy Świat

2022-01-13 12:00:00 BK

Zakończyły się prace remontowe w budynku po pogotowiu przy ulicy Nowy Świat 35. Zgodnie z zapowiedziami, już w lutym br. ma zostać otwarta w tym obiekcie przychodnia lekarska.

fot. arch. BK
fot. arch. BK

Kaliski szpital przejął opuszczony budynek przy ul. Nowy Świat w Kaliszu, gdzie funkcjonowało kiedyś pogotowie. Szpital planuje wykorzystać obiekt pod przychodnię czyli tzw. POZ. Obecnie zakończyły się prace remontowe na parterze budynku. Koszt odświeżenia i przygotowania tego miejsca to blisko 820 tys. zł. 

- Zakończyły się prace remontowe na parterze budynku. W tej chwili szpital kaliski przygotowuje wniosek o utworzenie POZ. Jest to kwestia zgłoszenia do NFZ. Mam nadzieję, że po feriach, w lutym uda się otworzyć przychodnię - mówiła Paulina Stochniałek Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. - Dalsze prace remontowe będą prowadzone w części garażowej. Tam planowana jest rehabilitacja małych dzieci.

Część garażowa będzie modernizowana w br. W przyszłym roku prace remontowe będą prowadzone na piętrze budynku. Tam też ma zostać przeniesiony kaliski oddział Centrum Medycyny Pracy.

W budynku przy ul. Nowy Świat 35 działało Kaliskie Pogotowie Ratunkowe. 9 lat temu zostało przeniesione na ul. Poznańską. Przeniesienie jednostki jest efektem połączenia Pogotowia Ratunkowego z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym im. L. Perzyny w Kaliszu. O fuzji obu placówek zadecydował Sejmik Województwa Wielkopolskiego w 2012 roku. Od tej pory obiekt stoi pusty.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ