Społeczne

W lutym otwarcie nowej przychodni lekarskiej przy ulicy Nowy Świat

2022-01-13 12:00:00 BK

Zakończyły się prace remontowe w budynku po pogotowiu przy ulicy Nowy Świat 35. Zgodnie z zapowiedziami, już w lutym br. ma zostać otwarta w tym obiekcie przychodnia lekarska.

fot. arch. BK
fot. arch. BK

Kaliski szpital przejął opuszczony budynek przy ul. Nowy Świat w Kaliszu, gdzie funkcjonowało kiedyś pogotowie. Szpital planuje wykorzystać obiekt pod przychodnię czyli tzw. POZ. Obecnie zakończyły się prace remontowe na parterze budynku. Koszt odświeżenia i przygotowania tego miejsca to blisko 820 tys. zł. 

- Zakończyły się prace remontowe na parterze budynku. W tej chwili szpital kaliski przygotowuje wniosek o utworzenie POZ. Jest to kwestia zgłoszenia do NFZ. Mam nadzieję, że po feriach, w lutym uda się otworzyć przychodnię - mówiła Paulina Stochniałek Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. - Dalsze prace remontowe będą prowadzone w części garażowej. Tam planowana jest rehabilitacja małych dzieci.

Część garażowa będzie modernizowana w br. W przyszłym roku prace remontowe będą prowadzone na piętrze budynku. Tam też ma zostać przeniesiony kaliski oddział Centrum Medycyny Pracy.

W budynku przy ul. Nowy Świat 35 działało Kaliskie Pogotowie Ratunkowe. 9 lat temu zostało przeniesione na ul. Poznańską. Przeniesienie jednostki jest efektem połączenia Pogotowia Ratunkowego z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym im. L. Perzyny w Kaliszu. O fuzji obu placówek zadecydował Sejmik Województwa Wielkopolskiego w 2012 roku. Od tej pory obiekt stoi pusty.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować