Społeczne

W której gminie powiatu kaliskiego była najwyższa frekwencja? PKW podaje oficjalne dane.

2020-07-13 07:00:28 red

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne dane dotyczące frekwencji w powiecie kaliskim. Łącznie we wszystkich gminach do urn poszło 67,47 proc. uprawnionych do głosowania.

fot. MW
fot. MW

W gminach powiatu kaliskiego łącznie wydano 44 264 ważnych kart do głosowania, na 65 605 uprawnionych osób, co daje 67,47 proc. frekwencję. Największe zainteresowanie wyborami było w gminie Opatówek 71,17 proc., a najniższe w gminie Mycielin 62,23 proc.

Frekwencja w całej Wielkopolsce wyniosła 69,25 proc.

 

Jak wyglądała frekwencja w poszczególnych gminach powiatu kaliskiego?

gm. Blizanów 65,52 proc.

gm. Brzeziny 66,96 proc.

gm. Ceków-Kolonia 65,47 proc.

gm. Godziesze Wielkie 67,66 proc.

gm. Koźminek 65,29 proc.

gm. Lisków 64,43 proc.

gm. Mycielin 63,23 proc.

gm. Opatówek 71,17 proc.

gm. Stawiszyn 67,16 proc.

gm. Szczytniki 69,68 proc.

gm. Żelazków 70,55 proc.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ