Społeczne

W Koźminku powstało miejsce pamięci społeczności żydowskiej

2020-09-26 09:00:00 red.

We wtorek, 29 września, o godzinie 16:00 w Koźminku odbędzie się inauguracja miejsca pamięci "Upamiętnienie społeczności żydowskiej Koźminka".

Spotkajmy się
Spotkajmy się
Stowarzyszenie "Spotkajmy się" powstało w Koźminku. Chce podkreślać wielokulturową przeszłość tej miejscowości przy współpracy z lokalną społecznością. - https://www.facebook.com/stowarzyszeniespotkajmysie/
 
Uroczyste odsłonięcie odbędzie się we wtorek, 29 września o godz. 16 przy ulicy Akacjowej. 
 
W programie wydarzenia:
 
1. Przywitanie gości
2. Skąd pomysł na miejsce pamięci?, czyli opowieść o odkrytych macewach
3. Parę słów o Stowarzyszeniu Spotkajmy się
4. Z czego wynika lokalizacja miejsca pamięci?
5. Omówienie symboliki projektu
6. Umożliwienie zabrania głosu przez chętnych gości
7. Złożenie kwiatów przez Stowarzyszenie i pozostałych chętnych osób
8. Podziękowania dla ludzi, którzy poświęcili swój czas w realizację "Upamiętnienia..." oraz dla instytucji, przedsiębiorców zaangażowanych w projekt.
Zadanie pn.: Upamiętnienie społeczności żydowskiej Koźminka
mające na celu: wzbogacenie wiedzy mieszkańców Koźminka oraz okolicznych miejscowości o wielokulturową tożsamość Koźminka, jak również zachowanie pamięci o jego dawnych, przedwojennych mieszkańcach wyznania mojżeszowego poprzez utworzenie miejsca pamięci w Koźminku oraz przeprowadzenie działań edukacyjnych
zrealizowane za pośrednictwem Stowarzyszenia „LGD7- Kraina Nocy i Dni” w ramach Projektu Grantowego pn. „Razem można więcej”, współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.2 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ