W Kaliszu powstanie kolejny mural. Co to będzie i gdzie?

2019-04-17 14:00:00 BK

Kolejne, dużych rozmiarów dzieło ozdobi jeden z budynków w Kaliszu. Mural przedstawiający muzykantów, zostanie wykonany na ścianie kamienicy przy ul. Górnośląskiej 9, tj. skrzyżowanie ul. Młynarskiej, Cmentarnej oraz Górnośląskiej.

Blisko 155-metrową ścianę pokryje dzieło Wojciecha Brewki i Tani Prill, będące efektem polsko-niemieckiej współpracy artystycznej.

- To jest projekt Wojtka Brewki i Tani Prill. Jest to interpretacja rzeźby Muzykanci Mariana Banasiewicza, która znajduje się przy szkole muzycznej w Kaliszu – mówił Piotr Bigora, dyrektor OKP Wieża Ciśnień. - Mural nawiązuje do jazzu, pianina, naszych muzycznych tradycji. Najważniejsze żeby był piękny i wnosił dużo radości w naszą przestrzeń.

Pierwotną lokalizacją była ul. Stawiszyńska 13. Tam jednak dzieło nie byłoby odpowiednio wyeksponowane.

Kwota zabezpieczona na wykonanie inwestycji to blisko 50 tys. zł. Składają się na niego projekt, materiały, wykonanie czy wynajęcie rusztowania i podnośnika. Prace ruszą w maju br.

Wojciech Brewka zafascynowany jest berlińskim street artem. Chcąc przybliżyć swoją sztukę masowemu odbiorcy wykonuje kopie prac w formie naklejek, którymi bombarduje miasto. O sobie mówi parafrazując
ulubionego twórcę: „świat mnie modyfikuje, ale nic mnie nie zmienia”.

Tania Prill to artystka pochodząca z Niemiec, od 2018 roku prowadzi własne studio, które współpracuje z różnymi artystami i stylistami.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ