Społeczne

W Kaliszu odbył się wiec poparcia dla służb na granicy polsko-białoruskiej [zdjęcia, wideo]

2021-11-27 15:00:00 red.

W sobotę 27 listopada, na Głównym Rynku w Kaliszu odbył się wiec poparcia dla służb na granicy polsko-białoruskiej. Celem wiecu było okazanie gorącego wsparcia i głębokiego szacunku dla pracowników wszelkich służb ścierających się bezpośrednio z kryzysem na granicy wschodniej, oraz pokazanie narodowej solidarności względem tej dramatycznej sytuacji.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk
Jak informują organizatorzy wydarzenia, zwłaszcza w obliczu szerokich szykan wobec tych osób należy im się choćby minimalny gest solidarności, w sytuacji kiedy są oni oddaleni od swoich rodzin i bronią polskich granic. 
 
- Dziękuję, że jesteście tutaj aby poprzeć naszych żołnierzy, funkcjonariuszy straż granicznej i policji, którzy bronią naszej wschodniej granicy na odcinku polsko-białoruskim. Codziennie grupy nielegalnych imigrantów próbują przedostać się do Polski. Przed tym napływem nielegalnych migrantów, które nie jest dobre dla żadnego państwa należy się chronić. Chcemy wyrazić wsparcie dla tych, którzy angażują się w to by Polska była bezpieczna - mówił Witold Stoch, członek zespołu prawnego Konfederacji. - Sytuacja jest niebezpieczna i musimy jako państwo polskie wspierać te wysiłki w obroni granic.
 
Konfederacja dostrzega błędy jakie popełnił rząd PiS w obecnej sytuacji. Jednym z nich jest kwestia braku muru na granicy. - Na początku tego konfliktu zwracaliśmy uwagę na to, że należy zbudować zaporę aby ci nielegalni imigranci mieli utrudnione przejście przez granicę. To ułatwiłoby pracę naszych służb. Rząd po czasie zapowiedział, ze powstanie zapora, niestety do tej pory prace nie ruszyły - mówił Witold Stoch.
 
 
- Granica jest czymś nieprzekraczalnym, po to się ją stawia, żeby kontrolować przepływ ludzi i towarów. Jako Konfederacja poparliśmy ideę budowy muru na granicy i czekamy na spełnienie obietnicy rządu - mówił Paweł Wołoszczuk, lider 36 Okręgu oraz Członka Rady Naczelnej Konfederacji Korony Polski. - Ten kryzys wywołany jest sztucznie, ludzie zwożeni są samolotami i płacą pieniądze by dostać się do Europy zachodniej na social do Niemiec i do Francji. Jest to zorganizowane by również uderzyć w Polskę.
 
- Sytuacja na granicy ma wiele odcieni, ale takim odcieniem, który nigdy nie powinien się wydarzyć i wybrzmieć jest to jak politycy opozycyjni odwracają się przeciwko żołnierzom, to jak celebryci wyrażają się źle o ludziach noszących polski mundur - mówił Norbert Kustusz, prezes Koliber Kalisz. 
 
Organizatorzy zaprosili wszystkich, którym na sercu leży bezpieczna i godna Polska.
 
Organizatorami wydarzenia byli: KoLiber Kalisz, Klub Konfederacji Kalisz, Konfederacja Korony Polskiej.
 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować