Kultura

W Kaliszu koncertują zespoły muzyki dawnej

2019-07-11 10:58:52 red za UM Kalisz/Małgorzata Jackowska

XVI Ogólnopolskie Letnie Warsztaty Muzyki Dawnej w Kaliszu rozpoczęły etap koncertów, w czasie których zespoły mogą prezentować swoje umiejętności, szlifowane podczas intensywnych zajęć warsztatowych pod okiem świetnych wykładowców i instruktorów. Warto przypomnieć, że są to: muzycy - prof. dr hab. Cezary Szyfman, dr Marek Nahajowski, dr Henryk Kasperczak, Tadeusz Czechak oraz Dariusz Brojek (taniec dawny) i dr Beata Kotecka (rzeźba).

fot. Małgorzata Jackowska
fot. Małgorzata Jackowska

Koncert w 1 Oddziale PKO Banku Polskiego w Kaliszu był skierowany bezpośrednio do klientów banku, którzy mieli okazję - w oczekiwaniu na załatwienie swoich spraw - posłuchać muzyki dawnej w wykonaniu zespołów: Hortus Musicus z Mielca (instruktor Tomasz Nowakowski), Lunaris z Lęborka (instruktor Mirosława Grynkiewicz), Carmen Alacre z Dobroszyc (Instruktor Małgorzata Szymańska).

Kaliskie Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Schola Cantorum, organizator Letnich Warsztatów, wciąż poszukuje nowych form przekazu tajemniczego piękna muzyki dawnej i kieruje te działania do bardzo różnych grup odbiorców, młodszych i starszych. Dlatego też zaprasza: 11 lipca o godz. 18 na koncert w Pałacu Tłokinia, 12 lipca o godz. 18.30 - w kościele oo. Franciszkanów w Kaliszu, 13 lipca, w sobotę, o godz. 17.30 - pod Basztę Dorotkę na koncert finałowy.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ