Sport

W Kaliszu decydowano kto będzie reprezentował Polskę w kadrze młodzieżowej kajak polo

2022-05-21 20:00:00 red

W Kaliszu na Prośnie przy przy siedzibie KTW odbyły się eliminacje zawodników do młodzieżowej kadry Polski w kajak polo. O reprezentowanie biało-czerwonych barw starło się łącznie ponad 70 zawodniczek i zawodników.

fot. MW
fot. MW

Kajak polo to gra podobna do piłki ręcznej jednak zawodnicy poruszają się na kajakach. Drużyna składa się z pięciu zawodników na boisku i trzech rezerwowych. Boisko ma wymiary 35 na 23 metry. Zawodnicy poruszają się na krótkich zwrotnych kajakach, a celem jest umieszczenie piłki w bramce znajdującej się 2 metry nad lustrem wody o wymiarach 1 na 1,5 metra. Piłkę można rzucać ręką lub wiosłem.

- Do Kalisza przyjechali zawodnicy z całej Polski – mówi prezes klubu KTW Kalisz Lech Burchard – Dzisiaj, jako KTW wystawiamy 20 osobową reprezentację dziewczyn i chłopaków, którzy będą się starali dołączyć do reprezentacji – dodaje.

Kadra kobiet i mężczyzn będzie liczyła po 15 zawodników. Młodzi kajak polowcy oceniani byli przez trenerów pod kilkoma względami – wytrzymałościowym, szybkościowym oraz technicznym. Dzisiejsze konsultacje mają również na celu pokazanie trenerom kadry na jakim poziomie przygotowania są zwodnicy, którzy w przyszłości mogliby do tej kadry wejść.

Przy KTW Kalisz w sekcji kajakowej funkcjonuje grupa kajak polo – Mamy aż 75 zawodników, którzy występują w czterech kategoriach – tłumaczy kierownik grupy kajak polo w KTW Kalisz Józef Muller.

Pod koniec lipca Kalisz będzie organizatorem finału Pucharu Polski w kajak polo. Zawody zostaną rozegrane na zalewie w Szałe. Rywalizację zaplanowano od 22 do 24 lipca.

Natomiast kaliskie drużyny już w przyszły weekend będą rywalizowały na turnieju w Czechach.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować