Społeczne

W Kaliszu coraz bardziej świątecznie [zdjęcia]

2020-11-28 15:23:37 BK

W centrum miasta Kalisza pojawiły się już świąteczne dekoracje. Na Głównym Rynku, Alei Wolności, na ul. Śródmiejskiej i Zamkowej trwa montaż iluminacji.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

W tym roku przed ratuszem, zgodnie z obowiązującą umową, pojawią się: choinka, ciuchcia z kolorowymi wagonami i pluszowy miś. Ponadto w różnych częściach miasta zostanie rozmieszczonych osiemdziesiąt dekoracji latarniowych. Przy rondzie Celtyckim znajdą się renifer i gwiazda. Przed siedzibę rady miasta powróci świetlny fortepian. Miasto zyska także dodatkowe oświetlenie świąteczne. 

Do 4 grudnia, w ramach Budżetu Obywatelskiego pojawią się kolejne dekoracje świąteczne.

1) element przestrzenny Pan Ciastek – wykonany z konstrukcji aluminiowej o parametrach: wysokość ok. 150 cm, długość ok. 100 cm, szerokość ok. 60 cm; Wypełnienie całości – diody LED w kolorystyce świątecznej.

2) element przestrzenny Pingwin w czapce św. Mikołaja – wykonany z konstrukcji aluminiowej o parametrach: wysokość ok. 130 cm, długość ok. 85 cm, szerokość ok. 70 cm; Element winien posiadać efekt błysku w poszczególnych diodach;

3) zewnętrznych sznurów ledowych o stałej, białej ciepłej barwie światła (w granicach od 2700 K -3500 K), wraz z kablami zasilającymi w komplecie, z możliwością rozwieszenia na drzewach.

4) 11 szt. zewnętrznych sznurów LED o długości każdego z osobna: 5m (200 – 300 LED), o białej
ciepłej barwie światła (w granicach od 2700 K -3500 K).

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ