Społeczne

W kaliskim szpitalu wprowadzono całkowity zakaz odwiedzin na kilku oddziałach!

2023-03-09 15:37:03 red za fb/Szpital Kalisz

W związku ze stałym wzrostem zachorowań na infekcje wirusowe przenoszone drogą kropelkową i kontaktową, grypę, COVID-19, RSV oraz realnym epidemicznym zagrożeniem wystąpienia zakażeń u pacjentów hospitalizowanych w kaliskim szpitalu, Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych wydał rekomendacje dotyczące odwiedzin w oddziałach szpitalnych. Na części z nich wprowadzono całkowity zakaz odwiedzin, a na pozostałych ograniczono liczbę odwiedzających.

zdjęcie ilustracyjne/fot. MW
zdjęcie ilustracyjne/fot. MW

Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych wydał rekomendacje dotyczące odwiedzin w oddziałach szpitalnych, w związku z tym wprowadzono do odwołania całkowity zakaz odwiedzin w Oddziałach: Chorób Wewnętrznych I, Chorób Wewnętrznych II, Kardiologicznym, Rehabilitacyjnym, Onkologicznym, Chorób Dziecięcych oraz czasowo w Oddziale Ortopedyczno-Urazowym. W pozostałych oddziałach obostrzenia dotyczą ograniczenia liczby osób odwiedzających do jednej jednoczasowo u jednego pacjenta, natomiast w wyjątkowych sytuacjach zgodę na odwiedziny wydaje kierownik oddziału lub lekarz dyżurny. W Oddziale Chorób Dziecięcych zgodę na pobyt opiekuna w Oddziale wydaje Kierownik Oddziału lub lekarz dyżurny.

- Rozszerzenie zakazu odwiedzin będzie się odbywać w miarę rozwoju sytuacji epidemicznej. Kierownik oddziału może podjąć decyzję o ograniczeniu/zakazie odwiedzin w oddziale. Obowiązuje bezwzględne respektowanie godzin odwiedzin ustalonych w oddziałach szpitalnych - informuje kaliski szpital.

Szpital zapewnia, że informacje o stanie pacjentów będą udzielane poza oddziałem lub telefonicznie. Natomiast osoby odwiedzające, pacjenci poradni specjalistycznych, nocnej i świątecznej pomocy zdrowotnej oraz rehabilitacji ambulatoryjnej objęci są bezwzględnym nakazem noszenia maseczek ochronnych.

- Należy ograniczyć pobyt w Szpitalu osób towarzyszących pacjentom do tych pacjentów, którzy wymagają opieki – informuje kaliski szpitala na swoim profilu facebookowym.

Ponadto personel SOR-u będzie decydował o pobycie w oddziale osób towarzyszących pacjentowi. Nadal obowiązuje zakaz przemieszczania się pacjentów poza oddziałami szpitalnymi, jeśli nie są związane z wykonywaniem procedur medycznych.

- W Szpitalu nadal obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust, nakaz dotyczy wszystkich osób przebywających na terenie Szpitala. Wszystkich dotyczy również obowiązek dezynfekcji rąk przez osoby odwiedzające przy wejściu do szpitala i na każde żądanie personelu medycznego w oddziałach szpitalnych. Wszystkich dotyczy obowiązek korzystania z szatni szpitalnej przez osoby odwiedzające oraz korzystające ze świadczeń ambulatoryjnych (szatnia jest bezpłatna) – informuje kaliski szpital.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować