W jedności siła

2013-01-25 08:05:00 HB za BIM

„Działając razem osiągniemy więcej - współpraca jednostek Samorządu Terytorialnego dla rozwoju Aglomeracji Kalisko–Ostrowskiej” to najnowszy projekt, w jaki zaangażowali się samorządowcy z naszego regionu. Dwadzieścioro prezydentów, burmistrzów i wójtów podpisało list intencyjny w tej sprawie.

UM Ostrów Wlkp
UM Ostrów Wlkp
Projekt realizowany będzie w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Konkurs opiera się o przyjętą przez Sejm Koncepcję Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030. Dokument ten promuje wykorzystanie potencjałów terytoriów wykraczających poza granice danej gminy i prowadzi do współpracy kilku jednostek samorządu terytorialnego w zakresie zadań publicznych.
Jednym z obszarów funkcjonalnych na mapie Polski może być Aglomeracja Kalisko-Ostrowska. Prezydenci obu miast zainicjowali wczoraj spotkanie z przedstawicielami dwudziestu jednostek samorządu terytorialnego z okolicy. Dyskutowano o zasadach konkursu oraz omówiono założenia i zakres opracowywanego projektu. Spotkanie zakończono podpisaniem wspólnego listu intencyjnego.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować