W błocie, na wysokości i przez głębokie doły - setki zawodników w biegu z przeszkodami w Lesie Winiarskim [dużo zdjęć, wideo]

2021-05-16 15:00:00 BK

650 zawodników, ponad 50 przeszkód, 6 km biegu, błoto, czołganie, wspinanie i strzelanie - to pierwsza w Kaliszu impreza sportowa z cykl Formoza Challenge, która odbyła się w Lesie Winiarskim.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

16 maja w Lesie Winiarskim odbył się wyjątkowy bieg sygnowany specjalistami z Formozy. Formoza Challenge w Kaliszu to ponad 50 zróżnicowanych przeszkód od zagadek mentalnych, przez umiejętność celnego strzelania na równoważniach czy linach kończąc. Trasa biegu wytyczona została w całości w kompleksie Las Winiarski, dzięki współpracy z Nadleśnictwem Kalisz. 

Ciężki sprzęt, kontenerowiec, nabiegówka, paintball, błotne spa, wysokie ściany, rzut granatem, drabinki i wiele innych przeszkód - liczyły się siła, kondycja, sprawność i koncentracja. Wspinaczka, przeskoki, czołganie, bieganie, dźwiganie - krótko mówiąc lekko nie było! Kto nie zaliczył przeszkody lub nawet nie chciał podejmować wyzwania musiał wykonać odpowiednią liczbę pompek lub przysiadów. Liczyła się nie tylko rywalizacja, ale też dobra zabawa i współpraca. Często uczestnicy pomagali sobie w pokonaniu przeszkód i motywowali się nawzajem.

W imprezie liczyło się przede wszystkim jej ukończenie. Dlatego jej hasłem przewodnim jest "Nigdy nie zostawiamy swoich". Medal, który otrzymywali uczestnicy, stanowi odwzorowanie pomnika operatorów Formozy, który wkrótce stanie w Gdyni. Był on wręczany po raz pierwszy właśnie w Kaliszu.

Bieg ruszył po godzinie 9:00. Zawodnicy rozpoczynali go w małych falach startowych. Przy każdej z przeszkód nad bezpieczeństwem czuwali sędzia oraz wolontariusz. W tej roli świetnie sprawdzili się uczniowie klas mundurowych V LO im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu a także Jednostka Strzelecka 4144 Kalisz. Nie zabrakło oczywiście zabezpieczenie medycznego.

W Formozie Challenge udział wzięła również drużyna Miasta Kalisza, w tym prezydent Krystian Kinastowski, wiceprezydenci Grzegorz Kulawinek oraz Mateusz Podsadny.

Do Formozy Challenge zapisało się 650 uczestników. Przyjechali śmiałkowie z Opatówka, Ostrowa Wielkopolskiego, Łodzi, Poznania, Torunia, Bydgoszczy, Warszawy, Wrocławia czy Gniezna.

Formoza Challenge w Kaliszu odbył się po raz pierwszy, pomimo, że bieg ma już 6-letnią historię i jest rozgrywany w Obornikach pod Poznaniem, Ustce i Gdyni. Organizatorzy przygotowali imprezę w oparciu o doświadczenia z sezonu 2020, kiedy imprezy odbywały się z uwzględnieniem reżimu sanitarnego. Wydarzenie było też okazją do zaprezentowania kaliszanom elitarnej morskiej jednostki, wymienianej przy akcjach wojsk specjalnych.

Miejsce: Kalisz,  Leśne Centrum Edukacyjne „Las Winiarski”, Gajowa 1, 62-800 Kalisz
Dystanse: 
 SHORT (ok. 6 km), TEAM (ok. 6 km) oraz  ULTRA (ok. 6 km).
Konkurencje: format drużynowy (od 4 do 10 osób), indywidualny.
Uczestnicy: amatorzy, dorośli i dzieci (KIDS)

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ