Villa do remontu – śluby cywilne w ratuszu?

2011-05-04 11:06:05 Aga

Po odnowieniu części zewnętrznej przychodzi czas na remont wnętrza Villi Calisia. Ten rozpocznie się we wrześniu br. i potrwa kilkanaście miesięcy. W tym czasie śluby cywilne odbywać się będą najprawdopodobniej w ratuszu.

Aga
Aga
Władze Miasta zleciły już wykonanie stosownego projektu niezbędnego do przeprowadzenia remontu. Projekt ma być gotowy do końca maja br. Obejmie remont całego wnętrza dawnego Pałacu Ślubów. Największe zmiany czekają salę ślubów. Tam wyburzonych zostanie kilka ścian. Parter zostanie oddzielony od pierwszego piętra, tak by jego funkcjonowanie nie kolidowało z pracą urzędników. Na wyższe kondygnacje będzie można wchodzić z zewnątrz, bocznym wejściem.
Wyższa kondygnacja zostanie przeznaczona na potrzeby kultury.
Zakończenie remontu planowane jest na koniec października 2012 roku.
W czasie remontu śluby cywilne muszą odbywać się w innym miejscu. Bardzo prawdopodobnie będzie to sala recepcyjna kaliskiego ratusza. Zgodę na to musi jednak wyrazić wojewoda wielkopolski.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ