Społeczne

V Święto Ulicy Kościelnej w Opatówku

2019-11-12 10:38:20 Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka"

W najbliższą sobotę 16 listopada 2019 roku odbędzie się piąta edycja Święta Ulicy Kościelnej w Opatówku - jednej z najstarszej ulic Opatówka. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka".

fot. Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka"
fot. Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka"

W tym roku Święto Kościelnej będzie złożone z dwóch części. Od godz. 10:00 mieszkańcy i goście będą mogli wziąć udział w grze miejskiej "Czy znasz ulicę Kościelną?", przygotowanej przez wolontariuszy Fundacji, która rozpocznie się przy Domu Fiedlera (dawne przedszkole). Tematyka gry będzie dotyczyła historii i ciekawostek związanych z ulicą Kościelną, a poziom zadań zostanie dostosowany do wieku uczestników: od dziecka do seniora. Dla każdego uczestnika przygotowany zostanie drobny upominek.

Wieczorem w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku odbędzie się VI Koncert Młodych Talentów. Tradycją już stało się jesienne wydarzenie, którego celem jest zaprezentowanie młodych muzyków z gminy Opatówek i okolic. Nie zabraknie zarówno zdolnych wokalistów, jak i instrumentalistów. W trakcie koncertu nastąpi także inauguracja portalu Witraże Ziemi Kaliskiej. Prace nad portalem trwały kilka miesięcy, a zespół projektowy koordynował Jakub Łuczak. Na portalu znajdą się ciekawe informacje dot. witraży Kalisza i powiatu kaliskiego, które będą przydatne nie tylko dla znawców i historyków, ale także dla mieszkańców i turystów. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00.

Organizatorem Święto Ulicy Kościelnej jest Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka", a wśród partnerów tegorocznej edycji znaleźli się: Stowarzyszenie LGD-7 Kraina Nocy i Dni, firma Plastyk, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu oraz Aquapark Kalisz. Projekt "Witraże Ziemi Kaliskiej" został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Gminy Opatówek.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ