Kultura

V Międzynarodowy Festiwal "Jesień Organowa - Chełmce 2020

2020-09-21 09:00:00 Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka"

Wydarzenie

Wydarzenie już się odbyło.

Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka" oraz Parafia pw. Narodzenia NMP w Chełmcach zapraszają na V Międzynarodowy Festiwal "Jesień Organowa - Chełmce 2020". Będzie to kolejna wspaniała okazja do zaprezentowania brzmienia zabytkowych organów Schlag und Sӧhne w podkaliskich Chełmcach.

Jesień organowa 2020
Jesień organowa 2020
W programie festiwalu zaplanowano cztery koncerty muzyki organowej. Pierwszy koncert odbędzie się już w najbliższą niedzielę 27 września 2020 r., wyjątkowo, o 18:30. Nie jest to jednak przypadkowa zmiana, bowiem na inaugurację zaplanowano wyjątkowy koncert: improwizację organową do filmu niemego "Męczeństwo Joanny d'Arc" z 1928 roku. Przy organach zasiądzie Filip Presseisen, organista i improwizator, absolwent Hochschule für Musik w Würzburgu oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
 
Kolejne koncerty zaplanowano w dniach 4 i 18 października oraz 15 listopada o godz. 17:30, a wystąpią polscy i zagraniczni muzycy: organiści i kameraliści. 
 
Wydarzeniem towarzyszącym "Jesieni Organowej" będą koncerty edukacyjne "Z organami w roli głównej", które w tym roku odbędą się w formie zdalnej. Działania zaplanowano na październik, a zainteresowane szkoły oraz osoby prosimy o kontakt: fundacja@inicjatywa.opatowek.pl.
 
Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Łukasz Mosur, zaś za organizację odpowiada Mateusz Walczak - dyrektor organizacyjny, Prezes Zarządu Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka".
 
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Przypominamy o stosowaniu się do aktualnych wytycznych i przepisów sanitarnych dotyczących wydarzeń kulturalnych!
 
Festiwal "Jesień Organowa - Chełmce 2020" dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a Głównym Partnerem jest Fundacja PZU. Patronat honorowy objęli Arcybiskup Grzegorz Ryś - Administrator Apostolski Diecezji Kaliskiej, Konsul Generalny Niemiec we Wrocławiu oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
***
 
Program Festiwalu:
27 września 2020 godz. 18:30
Filip Presseisen - organy
w programie improwizacja organowa do filmu "Męczeństwo Joanny d'Arc" 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ