V LO uczciło Narodowe Święto Niepodległości [zdjęcia]

2022-11-11 19:00:00 V LO w Kaliszu

W czwartek 10 listopada, wzruszającym programem słowno – muzycznym opartym na pieśniach patriotycznych, uczniowie i nauczyciele V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu uczcili rocznicę Narodowego Święta Niepodległości.

fot. V LO
fot. V LO

Wykonanie pieśni powierzono utalentowanym uczennicom z V LO, wśród których warto wymienić: Katerynę Stulba, Julię Czajczyńską i Aleksandrę Przybyszewską.

Tradycyjnie społeczność Sobieskiego już po raz piąty włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaDoHymnu. W trakcie apelu do wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego o godzinie 11:11, V LO zaprosiło zaprzyjaźnione z placówką Publiczne Przedszkole nr 9 w Kaliszu. Dzieci z grupy ,,Słoneczka” zachwyciły nie tylko postawą patriotyczną, ale również wzruszyły entuzjastycznym wykonaniem własnego programu artystycznego, zaprezentowanego pod opieką Agnieszki Przybyłowskiej, dyrektor placówki. Na koniec przedszkolaki wręczyły pamiątkowy, własnoręcznie wykonany rysunek na ręce Grażyny Wilner, wicedyrektor V Liceum Ogólnokształcącego.

Nie zabrakło akcentów związanych z profilem szkoły. Klasy mundurowe przygotowały okolicznościowy przemarsz, któremu towarzyszyła piosenka żołnierska. W uroczystości wziął udział por. Mateusz Orłowski z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kaliszu. Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowały nauczycielki: Kamila Rogacka oraz Monika Kuczmańska.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować