Wasze artykuły

V Kaliska Liga Żeglarska rusza pomimo epidemii

2020-05-06 13:23:49 Piotr Lewandowski

Z powodu stanu epidemii nie mogą odbyć się regaty na rzece Prośnie, które planowaliśmy na 17 maja. Postanowiliśmy jednak zorganizować je w formie wirtualnej: e-regat z wykorzystaniem platformy Virtual Regatta.

E-regaty oparte są o platformę Virtual Regatta ( https://www.virtualregatta.com/en/inshore-game/ ), zarządzaną przez World Sailing. W ogólnym skrócie można powiedzieć, że jest to gra, w której po prostu na ekranie komputera, smartfona czy tabletu ścigamy się żaglówką.

Gra jest bardzo dobrze odzwierciedla rzeczywistą fizykę żaglówki, uwzględnia wszelkie przepisy regatowe itp. Oczywiście żeglarzom będzie łatwiej brać udział w regatach, ale do udziału zapraszamy wszystkich. Virtual Regatta ma bardzo przyjazny interfejs z trybem nauki i w kilka dni nawet ktoś, kto nigdy nie siedział na jachcie jest w stanie się nauczyć prowadzić swoją e-żaglówkę. Liczymy, że przyciągniemy tymi e-regatami więcej chętnych do uprawiania żeglarstwa.

Żeby wziąć udział w naszych regatach, trzeba założyć konto na platformie Virtual Retatta i zapoznać się z zasadami regat (http://polacydookolaswiata.pl/v-kaliska-liga-zeglarska-2020-e-regaty/) i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Udział w regatach jest bezpłatny.

 

Celem e-regat jest wyłonienie najlepszego e-żeglarza naszego regionu oraz najliczniej i najlepiej żeglującego e-klubu w cyklu naszych regat.

Pierwsze regaty: niedziela, 17 maja godzina 12:00, zgłoszenia do 16 maja godz. 20:00

Organizatorami regat są:

  • Harcerski Klub Żeglarski ODKRYWCA,
  • Stowarzyszenie Polacy Dookoła Świata,
  • Szkoła Żeglarstwa Morka.pl

Dużo szczegółowych informacji pojawiać się będzie w wydarzeniu na Facebooku: V Kaliska Liga Żeglarska

Program ma nie tylko charakter sportowy, ale i edukacyjny!

Oczywiście w kolejnych edycjach V Kaliskiej Ligi Żeglarskiej, czyli w czerwcu, lipcu, sierpniu i we wrześniu, jeśli będzie możliwość rozegrania realnych regat na Prośnie, odbędą się zarówno te wirtualne jak i rzeczywiste.

Zapraszamy do udziału w regatach!

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować